WOPR od 5:30 szukał mężczyzny w Odrze. Okazało się, że był na... izbie wytrzeźwień

i

Autor: Wikimedia Commons

Wrocław

WOPR od świtu szukał mężczyzny w Odrze. Okazało się, że był na... izbie wytrzeźwień

2023-05-26 12:42

25 maja na brzegu Odry przy ul. Rędzińskiej we Wrocławiu znaleziono pozostawione na brzegu rzeczy osobiste dwóch młodych ludzi. Dolnośląski WOPR od razu rozpoczął poszukiwania w wodzie. Po kilku godzinach okazało się jednak, że jedna z osób bezpiecznie siedzi w domu, a druga znajdowała się na... izbie wytrzeźwień.

Ratownicy z dolnośląskiego WOPR-u ten dzień mogą zapamiętać na długo. Na szczęście, będzie to wspomnienie raczej pozytywne. 25 maja od godziny 5:30 poszukiwali oni dwóch osób, których plecaki i rzeczy osobiste zostały znalezione na brzegu Odry przy ul. Rędzińskiej we Wrocławiu. Jak się okazało, jedna z nich znajdowała się po prostu w domu, a druga... na izbie wytrzeźwień.   

Na brzegu odry znaleziono rzeczy dwóch osób

W czwartkowy poranek, 25 maja, na dolnośląski WOPR wpłynęło wezwanie od PSP z informacją, że nad Odrą we Wrocławiu w okolicach Rędzina, znaleziono na brzegu ubrania i zachodzi duże prawdopodobieństwo wejścia dwóch osób do rzeki. Na miejscu odnaleziono dokumenty zaginionych i dwa plecaki, a ratownicy ruszyli łodzią na poszukiwania.

Pierwsza z poszukiwanych osób siedziała w domu

Gdy ratownicy WOPR-u poszukiwali zaginionych osób w Odrze, równolegle prowadzono poszukiwania właścicieli pozostawionych rzeczy - mężczyzny i kobiety - w innych miejscach. Jak się okazało, zaginiona znajdowała się po prostu w domu, a dwa dni przed zdarzeniem ktoś ukradł jej dokumenty. 

Poszukiwany w Odrze mężczyzna znaleziony na izbie wytrzeźwień

Trochę więcej problemów było ze zidentyfikowaniem, gdzie znajduje się mężczyzna. Ratownicy WOPR-u do godziny 8:20 poszukiwali go w Odrze. Swoje poszukiwania zakończyli od razu po otrzymaniu informacji, że zaginiony znajduje się... na izbie wytrzeźwień. Dolnośląski WOPR po raz kolejny pokazał gotowość do działania, która w tym przypadku na szczęście nie okazała się potrzebna.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE