Wolniej na AOW! Ograniczenie prędkości na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia już obowiązuje

2020-06-29 14:12 mar
Ograniczenie prędkości na AOW! Sprawdź jaka będzie dopuszczalna prędkość
Autor: Julo/CC0/wikipedia.org Ograniczenie prędkości na AOW! Sprawdź jaka będzie dopuszczalna prędkość

Zapowiadane ograniczenie prędkości na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia już obowiązuje. Zamiast 140 km/godz. możemy jechać teraz maksymalnie 120 km/godz. Ograniczenie obowiązuje na całej AOW, pomiędzy węzłami Wrocław Psie Pole i Wrocław Południe.

Od piątku (26 czerwca) na całej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia została ograniczona prędkość maksymalna z jaką mogą poruszać się pojazdy. Zamiast dotychczasowych 140 km/godz. po AOW możemy teraz jechać z prędkością nie wyższą niż 120 km/godz.

Jak informuje Genaralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wprowadzona zmiana organizacji ruchu jest stała i obowiązuje na odcinku od węzła Wrocław Południe do węzła Wrocław Psie Pole. Ograniczenie prędkości maksymalnej na AOW ma spowodować podniesienie poziomu bezpieczeństwa kierowców oraz zredukować poziom hałasu.

GDDKiA już w styczniu zapowiadała ograniczenie prędkości na AOW. Argumentowała wówczas, że mniejsza prędkość maksymalna przełoży się nie tylko na poprawę bezpieczeństwa, ale także na większy komfort okolicznych mieszkańców, którzy skarżyli się na nadmierny hałas dobiegający z autostrady.

Blisko 150 km/h po Wrocławiu! Chciał sprawdzić czy auto zostało dobrze naprawione

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj