Wilk zagryzł psa, później rzucił się na ludzi! Mieszkańcy Błażkowej są przerażeni

2022-10-26 10:04
wilk
Autor: pixabay.com

W ubiegłym tygodniu we wsi Błażkowa (województwo dolnośląskie) doszło do dwóch ataków wilka. Dzikie zwierzę najpierw zagryzło psa, a następnie zaatakowało również ludzi w lesie. Ci bronili się przed nim piłą mechaniczną. Na szczęście nic poważnego się im nie stało.

Jak poinformował portal Interia.pl, do krwawego ataku wilka na psa we wsi Błażkowa w gminie Lubawka doszło w miniony czwartek (20 października). Samotny wilk miał zagryźć na jednej z posesji przywiązanego do ogrodzenia psa. Dzień później miało dojść do próby ataku na pracującą w lesie rodzinę. Ta wpadła w popłoch. Niektórym udało się schować, inni próbowali odstraszyć zwierzę piłą mechaniczną. Finalnie, do starcia nie doszło i nikomu nic się nie stało.

O pierwszym zdarzeniu poinformował także gabinet weterynarii w Lubawce na Facebooku. Z postu wynika, że wilk w środku dnia wbiegł do wsi, po czym wtargnął na jedną z przydomowych posesji i zaatakował psa uwiązanego na łańcuchu.

"Nie bał się ludzi ani nie pozwalał się odgonić, ciągle dusząc swoją ofiarę. Po otrzymaniu zgłoszenia ruszyliśmy z pomocą. Udało się nam go odgonić przy pomocy samochodu (warkot silnika/klakson) jedynie na chwilę, ale wystarczyło, aby przejąć rannego psiaka" - czytamy.

Pies został mocno pogryziony. Niestety, mimo szybkiej interwencji lekarzy weterynarii, nie udało się go uratować.

Wilk zagryzł psa, potem zaatakował ludzi. Mieszkańcy w szoku

Mieszkańcy i władze gminy Kamienna Góra są w szoku. Zdaniem wójta obu ataków dokonało to samo zwierzę. W sobotę przeprowadzono próbę odłowienia wilka, jednak nie udało się go odnaleźć. Samorządowcy apelują do miejscowych, by do czasu uporania się z sytuacją nie puszczali swoich zwierząt domowych luzem i zabezpieczali zwierzęta hodowlane.

Na podstawie dostępnych zdjęć i filmów Sabina Nowak z Zakładu Ekologii Instytutu Biologii Funkcjonalnej i Ekologii Uniwersytetu Warszawskiego, oceniła, że zwierzę to około 5-miesięczny szczeniak, który w tym wieku powinien być pod opieką grupy rodzinnej. Ataki takie z jego strony mogą się powtórzyć, ponieważ jest samotny i głoduje.

Niesamowite wideo. W ten sposób żubry chronią młode osobniki przed wilkami
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE