Więzienie, areszt

i

Autor: Pixabay

QUIZ

Więzienna grypsera. Znasz te słowa? Niektórych używasz codziennie

2023-06-12 14:03

Więzienne unikatowe wyrażenia to czasem już zupełnie inna mowa. Rozumieć ją mogą wyłącznie osadzeni, czy osoby na co dzień przebywające w więzieniu. Niektóre słowa są już jednak zrozumiałe dla wszystkich, chociażby poprzez powstające filmy i seriale, gdzie można usłyszeć więzienną grypserę. Czy dogadałbyś się z osadzonym? Sprawdźcie w naszym quizie, czy rozumiecie, co znaczą poszczególne zwroty.

Więzienna gwara - pojęcie odważne, ale jak najbardziej prawdziwe. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że więźniowie odbywając karę pozbawienia wolności, stwarzają swój unikatowy język. Wprawdzie lepiej jeżeli nie będziemy musieli go używać w praktyce, ale nic nie stoi na przeszkodzie sprawdzić, co oznaczają poszczególne zwroty. Zwłaszcza dlatego, że często pojawiają się one w filmach, serialach, czy powieściach fabularnych. Przygotowaliśmy dla was quiz, w którym możecie sprawdzić, czy rozumiecie więzienną gwarę. Zobaczcie poniżej, ile będziecie mieli punktów!

Więzienna grypsera. Znasz te słowa? Niektórych używasz codziennie [QUIZ]

Pytanie 1 z 9
Klawisz to inaczej:

SZYKUJECIE SIĘ NA URLOP? ZOBACZCIE, KTÓRE KRAJE NAJLEPIEJ ODWIEDZIĆ:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE