Wiemy już, jak wygląda polski samochód elektryczny. To Izera [MNÓSTWO ZDJĘĆ, GALERIA, FILM]

2020-07-29 14:57 Kinga Czernichowska

Wiemy już, jak wygląda polski samochód elektryczny, znamy też jego nazwę: to Izera. Samochód o designerskim i drapieżnym wyglądem ma zachęcić fanów motoryzacji do przestawienia się na bycie eko, bo Izera to przecież samochód elektryczny, nieszkodliwy dla środowiska.

Dostępne będą dwa rodzaje tego samochodu: SUV i hatchback. Za wygląd tej marki odpowiada włoska firma Torino Design, która znana jest także ze współpracy z takimi producentami, jak Ferrari czy BMW.

Piotr Zaremba, prezes spółki ElectroMobility Poland, twierdzi, że idea polskiego elektryka zjednuje sobie coraz więcej zwolenników.

- To, co zaprezentowaliśmy, to na razie prototypy, a nie gotowe auta, które za chwilę zobaczymy na naszych ulicach. Jednak mogę zapewnić, że modele wdrożone do produkcji w 2023 roku nie będą odbiegać charakterem od zaprezentowanych wczoraj - mówi Zaremba. 

Stosowany w samochodach elektryczny napęd pozwoli osiągnąć przyspieszenie od 0 do 100 km/h w niecałe osiem sekund. Samochody będzie można naładować w domowych ładowarkach typu „powerwall” i szybkich stacjach ładowania.

- Samochodami będzie można przejechać do 400 km na jednym ładowaniu - wyjaśnia Łukasz Maliczenko, dyrektor ds. rozwoju technicznego produktu ElectroMobility Poland. 

Jak twierdzą przedstawiciele marki, to samochód dla osób ceniących wolność i ekologię.

Cenimy wolność.
Dbamy o przyszłość.
Nie boimy się wyzwań.
Troszczymy się o naturę.
Inspiruje nas technologia.

- czytamy na fanpage'u Misja Elektromobilność.

Izera to także samochód dla miłośników nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań. System wmontowany w samochodzie ma nam pozwolić na ustawienie wybranego czasu i cyklu ładowania, żeby zmniejszyć jego koszt. Wykorzystane zostanie ponadto energooszczędne oświetlenie LED. Wpłynie to na podniesienie poziomu bezpieczeństwa oraz zasięgu pojazdów. Użytkownicy będą mogli „komunikować się” z samochodami za pomocą aplikacji lub swojego głosu, skorzystać z dotykowego ekranu LCD o wysokiej rozdzielczości.

Wprowadzono także zaawansowane systemy wspomagania kierowcy. Zostaną one wyposażone m.in. w ESC (system stabilizacji toru jazdy), FCW (ostrzeganie przed zderzeniem), BSW (monitorowanie martwego pola) czy TSR (rozpoznawanie znaków drogowych).

Nazwa Izera pochodzi od Gór Izerskich, leżących w południowo-zachodniej Polsce. Hasło marki to "Milion powodów, by jechać dalej".

A oto, jak prezentuje się Izera na zewnątrz, jak i w środku. Zobacz galerię zdjęć: 

Niżej możecie zobaczyć film, na którym widać, jak wygląda drapieżna Izera, która ma podbić rynek samochodów elektrycznych:

Izera - film promocyjny

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.