Wielka inwestycja Mercedesa na Dolnym Śląsku. Zainwestuje miliard euro w fabrykę

i

Autor: pixabay.com Wielka inwestycja Mercedesa na Dolnym Śląsku. Zainwestuje miliard euro w fabrykę

Wielka inwestycja Mercedesa na Dolnym Śląsku. Wyda ponad miliard euro na fabrykę

2022-12-12 10:28

Chcemy zainwestować ponad 1 mld euro w fabrykę w Jaworze produkującą elektryczne samochody dostawcze - zapowiedział w poniedziałek szef działu pojazdów użytkowych w Grupie Mercedes-Benz Mathias Geisen.

"Chcemy zainwestować ponad miliard euro właśnie w Jaworze w najbliższych latach. W Jaworze produkować będziemy pojazdy przyszłości" - powiedział Mathias Geisen na wspólnej konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim.

"Będziemy produkowali po raz pierwszy w Europie wyłącznie elektryczne samochody dostawcze. To jest krok ku mobilności wolnej od emisji. Dziękujmy panu premierowi, całemu rządowi Polski za dobrą, opartą na zaufaniu współprace" - powiedział.

Premier po spotkaniu z przedstawicielami Mercedes-Benz Group AG wskazał, że "widzimy wyraźnie, jak wielkie firmy technologiczne zmieniają swój paradygmat operacyjny". "Dziś świat mierzy się z wyzwaniami po pandemii, z wojną na Ukrainie i z wyzwaniami technologicznymi" - dodał.

"Pierwsza fabryka elektrycznych samochodów dostawczych Mercedesa będzie w Polsce - Mercedes-Benz zainwestuje w Jaworze na Dolnym Śląsku (Wałbrzyska SSE) 1,3 mld euro. Zatrudnienie znajdzie ponad 2500 osób" - napisało MRiT w poniedziałek na Twitterze.

Express Biedrzyckiej - Bartosz ARŁUKOWICZ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE