Wielka impreza na Wyspie Słodowej. Co zrobi miasto?

2021-02-26 14:31 A.F
Wyspa Słodowa zamknięta na pierwszy dzień wiosny! #zostańwdomu
Autor: Barbara Maliszewska/CC3.0/wikipedia.org Wyspa Słodowa zamknięta na pierwszy dzień wiosny! #zostańwdomu

Wraz z pierwszym słońcem 25 lutego w czwartek wieczorem na Wyspie Słodowej pojawił się spory tłum ludzi. Studenci poczuli początek wiosny i rozpalono grille. Na wyspie nie było dystansu społecznego i maseczek. Niestety, interweniowała policja. Czy wyspa zostanie zamknięta?

Przypomnijmy, że Wyspa Słodowa w wiosennej fali epidemii była zamknięta. Teraz, decyzją Prezydenta Jacka Sutryka, na szczęście jest dostępna. Niestety istnieje prawdopodobieństwo, że może się to w najbliższym czasie zmienić. Wszystko dlatego, że 25 lutego wieczorem pojawiło się sporo osób chcących spędzić swój wolny czas na świeżym powietrzu. Interweniowała policja i posypały się mandaty. 

Jak podaje oficer prasowy KPM we Wrocławiu asp. szt. Łukasz Dutkowiak dla wrocław.se.pl, przepisy kodeksu wykroczeń zastosowano wobec 54 osób. 

- Posypały się mandaty, pouczenia, a także wykonano czynności niezbędne do skierowania wniosku o ukaranie do sądu. Wszystkie te sytuacje dotyczyły naruszenia przepisów nakazujących zasłanianie ust i nosa, zaśmiecania i używania wulgarnych słów w miejscu publicznym- komentował. 

Co dalej z Wyspą Słodową?

Przypomnijmy, że w zeszłorocznym szczycie epidemii od marca do maja Wyspa Słodowa była zamknięta. Później prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zadecydował o ponownym otwarciu ale apelował o rozsądek.

Biuro prasowe wrocławskiej policji zdradza, że policjanci skierowali wniosek do władz miasta, zawierający prośbę o podjęcie natychmiastowej decyzji w sprawie sposobu dalszego funkcjonowania terenu Wyspy Słodowej.

Myślicie, że Wyspa Słodowa powinna zostać zamknięta?

Raport z anteny 26.02, godz.10