Weekendowe zmiany w rozkładzie MPK Wrocław. Jak będą kursowały tramwaje?

2022-08-05 10:11
MPK Wrocław
Autor: Materiały prasowe MPK Wrocław MPK Wrocław

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Wajdy - obok mostu Zwierzynieckiego, od soboty (6 sierpnia) tramwaje linii 2, 4 oraz 10 pojadą innymi trasami. Pasażerowie spodziewać mogą się również zmian od poniedziałku (8 sierpnia).

Od soboty (6 sierpnia) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 2, 4 i 10. Zostaną one skrócone do pętli przy Stadionie Olimpijskim. Na odcinku pl. Grunwaldzki – Bartoszowice – pl. Grunwaldzki zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 701, która będzie jeździła z częstotliwością co 7,5 minuty. Z uwagi na utrzymany ruch jednokierunkowy na moście Zwierzynieckim, autobusy linii 701 w kierunku Biskupina i Bartoszowic będą kursowały przez most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego, ulicę Mickiewicza, Wróblewskiego oraz Olszewskiego. Zmiany wynikają z trwającej modernizacji torowiska przy zjeździe z mostu Zwierzynieckiego w kierunku Biskupina. Dzięki inwestycji poprawiony zostanie komfort podróży komunikacją miejską. Prace torowe, podzielone na etapy, potrwają do października.

MPK Wrocław. Zmiany od 8 sierpnia

Po wbudowaniu rozjazdów tymczasowych dla tramwajów przy moście Zwierzynieckim, od 8 sierpnia 2022 roku (poniedziałek) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 2, 4 i 10, które powrócą na trasę do Biskupina. Tramwaje linii 2, 4 oraz 10 jadące w kierunku Biskupina, nadal będą kursowały objazdem od placu Grunwaldzkiego przez most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego i ulicę Mickiewicza. W kierunku przeciwnym, tramwaje tych linii pojadą bez zmian przez most Zwierzyniecki i ulicę Skłodowskiej-Curie. Kursy linii okresowej 701 zostaną zawieszone. Ten etap prac potrwa około 3 tygodni.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE