Weekend bez samochodu w Dolinie Baryczy! Wybierz się na wycieczkę pieszą lub rowerową

2020-09-15 13:00
III edycja Dnia Bez Samochodu będzie wyjątkowa - indywidualna i dwudniowa
Autor: Dolnośląska Kraina Rowerowa III edycja Dnia Bez Samochodu będzie wyjątkowa - indywidualna i dwudniowa

Na pieszo, z kijkami, biegiem lub rowerem. Tak można uczcić Dzień Bez Samochodu w Dolnośląskiej Krainie Rowerowej. Już w ten weekend w Żmigrodzie odbędzie się trzecia edycja tego święta. W tym roku nietypowa, bo indywidualna.

Ze względu na epidemię, w tym roku nie będzie masowego startu rajdu. Uczestnicy w ciągu dwóch dni muszą indywidualnie ruszyć na jedną z przygotowanych tras.

- Trasa biegowo-spacerowa przez Zespół Pałacowo-Parkowy w Żmigrodzie z dwoma wariantami o długości 4 km i 6 km. Trasa rowerowa ścieżkami rowerowymi ze Żmigrodu w kierunku wsi Jamnik i ponownie do żmigrodzkiej Baszty, mająca ok. 20 km. I najdłuższa trasa liczącą ok. 40 km, ze Żmigrodu przez Radziądz, Niezgodę do Rudy Sułowskiej i ponownie do Żmigrodu - mówi Marta Kamińska z Dolnośląskiej Krainy Rowerowej.

Metą dla każdej z tras jest żmigrodzka Baszta, gdzie po udokumentowaniu pokonania jednej z tras, na uczestników imprezy będą czekać nagrody.

- Można wziąć udział w loterii i wylosować koszulkę, kubek, torbę, jakieś inne gadżety i nasze wydawnictwa - dodaje organizatorka wydarzenia.

Biuro na mecie będzie czynne od 12:00 do 18:00. A szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdziecie m.in. na profilu Dolnośląskiej Krainy Rowerowej na Facebooku.

Kraków: spot policji Małopolskiej o bezpieczeństwie dla rowerzystów pod tytułem "Dekalog Rowerzysty"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE