We Wrocławiu wzrośnie temperatura! Jak radzić sobie z upałami

2021-06-12 13:24 Krzysztof Staszkiewicz
We Wrocławiu wzrośnie temperatura! Jak radzić sobie z upałami
Autor: MPWiK Wrocław We Wrocławiu wzrośnie temperatura! Jak radzić sobie z upałami

Bezchmurne niebo, w dzień ponad 30, a w nocy nawet 17 stopni. Tak meteorolodzy zapowiadają przyszły tydzień we Wrocławiu. Lato na dobre zaczyn się rozgaszczać. Jak rodzić sobie z upałami? Mieszkańcy Wrocławia zdradzili nam swoje sposoby. Miasto też zazwyczaj pomagało w schłodzeniu się w upalne dni, dzięki kurtynom wodnym i poidełkach. Od początku pandemii są jednak wyłączone. To może się zmienić!

Woda, zwiewne ubrania i chowanie się w cieniu. To podstawowe porady większości wrocławian.

-Basen, woda z cytryną... Zwiewne ubrania, kapelusz, albo czapka i chować się w cieniu - mówią wrocławianie.

Miasto przygotowuje też kurtyny wodne w kształcie krasnali. Te z powodu pandemii w zeszłym roku były wyłączone.

- Jesteśmy w trakcie uzgodnieni z sanepidem i jak tylko dostaniemy pozwolenie, niezwłocznie włączymy nasze kurtyny w kształcie krasnali. To samo tyczy się poidełek, które rozstawiliśmy w mieście. Można się z nich napić bezpośrednia, albo nalać sobie wrocławskiej kranówki do butelki. Znajdziemy je między innymi na pl. Solnym, pl. Dominikańskim, przy Hali Stulecia, czy Hydropolis - mówi Martyna Bańcerek, rzecznik MPWiK.

Raport z anteny 11.06, godz.10
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE