We Wrocławiu trwa Samorządowy Okrągły Stół ws. uchodźców z Ukrainy. Witalij Kliczko nagrał wideo

2022-05-09 12:38
We Wrocławiu trwa Samorządowy Okrągły Stół ws. uchodźców z Ukrainy. Witalij Kliczko nagrał wideo
Autor: Materiały radia eska We Wrocławiu trwa Samorządowy Okrągły Stół ws. uchodźców z Ukrainy. Witalij Kliczko nagrał wideo

Widzimy naszą przyszłość jako członkowie europejskiej rodziny - podkreślał mer Kijowa Witalij Kliczko zwracając się w poniedziałek do uczestników Samorządowego Okrągłego Stołu, który zebrał się we Wrocławiu. Tak samo jak Polska. Jesteście dla nas dobrym przykładem – dodał.

W poniedziałek we wrocławskiej Hali Stulecia trwa Samorządowy Okrągły Stół, w którym uczestniczą samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, rządu oraz osoby ze świata biznesu i nauki. Celem wydarzenia jest wypracowanie rekomendacji dla strony rządzącej związanych z funkcjonowaniem polskich miast po przyjęciu ponad trzech milionów obywateli z Ukrainy.

Specjalne wideo w związku z wydarzeniem przygotował dla uczestników obrad mer Kijowa, Witalij Kliczko.

Podziękował w nim za pomoc okazaną do tej pory Ukrainie.

"Za opiekę nad uchodźcami, za przekazanie broni defensywnej, która jest nam teraz tak potrzebna do obrony naszej ojczyzny. Obrony naszych rodzin, dzieci, do obrony naszej przyszłości" – mówił.

Podkreślił, że obywatele Ukrainy widzą swoją przyszłość jako członkowie europejskiej rodziny. "Tak samo jak Polska. Jesteście dla nas dobrym przykładem" – powiedział Kliczko. "Widzimy również teraz, kto jest prawdziwym przyjacielem, przyjacielem naszego kraju. Nigdy nie zapomnimy okazanej nam przez Was pomocy" – zaznaczył mer stolicy Ukrainy.

Jak mówił, Ukraina wciąż walczy. "Nikt nie wie, jak długo jeszcze potrwa ta bezsensowna wojna. My jednak wiemy jedno: wygramy tę wojnę. Ponieważ stajemy w obronie praw człowieka, wolności prasy oraz wszystkich innych demokratycznych i podstawowych wartości, które są w Europie normalnością" – wskazywał mer Kijowa.

Wyraził też nadzieję, że gdy znów nastanie pokój w Ukrainie, wszyscy będziemy mogli spotkać się w Kijowie.

Express Biedrzyckiej - ppłk Krzysztof Przepiórka: Putin musi nieustannie czuć na plecach oddech Zachodu

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE