We Wrocławiu silny wiatr i przymrozki. Kiedy będzie ciepło?

2021-04-06 8:56 A.F
We Wrocławiu silny wiatr i przymrozki. Kiedy będzie ciepło?
Autor: Pixabay.com We Wrocławiu silny wiatr i przymrozki. Kiedy będzie ciepło?

We Wrocławiu po raz kolejny pogoda wszystkich zaskoczyła. Pojawił się deszcz ze śniegiem. Okazuje się, że to dopiero początek, a najbliższe dni przyniosą jeszcze bardziej nieoczekiwane zjawiska. Będą mocne przymrozki i silny wiatr. Jak długo potrwają i kiedy pojawi się wiosna? O tym przeczytajcie poniżej.

Tego chyba nikt się nie spodziewał- w lany Poniedziałek pojawił się na terenie Dolnego Śląska deszcz ze śniegiem i silny, porywisty wiatr. Okazuje się, że te zjawiska atmosferyczne będą towarzyszyć wrocławianom do czwartku. Z ostrzeżenia IMGW wynika, że najbliższe dni przyniosą przymrozki oraz bardzo silne podmuchy wiatru.

"Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu i zachodu" - wynika z ostrzeżenia IMGW, jakie opublikowano dla Wrocławia. 

Na tym jednak nie koniec. Alert IMGW dotyczy również przymrozków we Wrocławiu. "Prognozowana jest temperatura minimalna powietrza od -3 st. C do -1 st. C, przy gruncie od -5 st. C do -2 st. C. Temperatura maksymalna w dzień od 4 st. C do 6 st. C" - napisano w komunikacie IMGW.

W środę i czwartek ciąg dalszy pochmurnej, wietrznej i zimnej aury z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu, pod koniec czwartkowego dnia przechodzącego na zachodzie w opady deszczu. Nocą spadek temperatury powietrza do -3°C, a w ciągu dnia wzrost do 7°C.

Cieplej w piątek

Poprawa pogody i warunków atmosferycznych zarówno we Wrocławiu, jak i w całej Polsce, nastąpi w piątek- 9 kwietnia. Wtedy na termometrach pojawi się ok. 12 st. C. Bardzo ciepły będzie również kolejny weekend, który przyniesie temperaturę na poziomie 15-16 st. C. Później synoptycy zapowiadają kolejne ochłodzenie (9-10 st. C), ale przymrozki we Wrocławiu na jakiś czas powinny zniknąć. 

Koniec tygodnia przyniesie poprawę pogody. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Europy południowej. Z zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Będzie więcej słońca i tylko miejscami popada przelotny deszcz; osłabnie także wiatr. Temperatura powietrza nocą będzie kilka stopni powyżej 0°C. W dzień temperatura osiągnie wartości od 10°C do 18°C.

Dzisiejsza pochmurna, wilgotna, odczuwalnie chłodna pogoda z opadami atmosferycznymi będzie na ogół niekorzystnie wpływać na organizm człowieka. 

Raport z anteny 02.04, godz.10