We Wrocławiu powstanie park zasilany deszczówką. Sprawdź, kiedy i gdzie

2020-05-11 21:31
nowy park
Autor: Auart/CC0/PxHere.com nowy park

We Wrocławiu ma powstać park, który będzie zasilany deszczówką. Nowy park zagospodaruje wodę opadową. Zagospodarowany zostanie teren między rzeką Ślęzą a Olszówką Krzycką. To kolejny krok miasta w kierunku walki z suszą. Przyczyni się do tego specjalny kolektor odprowadzający wodę deszczową.

Nowy park we Wrocławiu. Gdzie?

Kolektor będzie zbierał wodę z ulic Krzyckiej, Skarbowców, Szarugi, Babiego Lata, Mglistej, Róży Wiatrów, Wietrznej, Południowej.

- Nieruchomości znajdujące się tam częstą są zalewane podczas ulewnych deszczy. Po uprzednim oczyszczeniu kolektor będzie odprowadzał wodę poprzez system meandrujących rowów na tereny zieleni oraz do dwóch stawów w parku Krzyckim - mówi Marcin Obłoza z biura prasowego urzędu miasta.

Wykorzystuje on naturalne spadki terenu, dzięki czemu nie trzeba budować dodatkowego zaplecza technicznego. - Trasa kolektora na wniosek mieszkańców została zmieniona tak, by ochronić jak największą liczbę drzew przed niezbędną wycinką.  Co ważne, w czasie inwestycji szczególnie chronione będą ponadstuletnie dęby - dodaje Marcin Obłoza.

Co będzie w nowym parku we Wrocławiu?

W parku pojawia się także nowe drzewa, krzewy i ścieżki. O ostatecznym wyglądzie całego parku zdecydują mieszkańcy podczas konsultacji. Koszt parku to ok. 14 mln zł z czego 10 mln pochodzi z środków unijnych.​

Prace ruszą jeszcze w tym roku.

Jak sadzić drzewa i krzewy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE