Walka o rozbudowę szkoły muzycznej. Gmina potrzebuje gruntu powiatu - powiat mówi: nie

2020-02-28 18:47
Sporny grunt znajduje się między Gminną Szkołą Muzyczną a Wydziałem Komunikacji Starostwa Powiatowego
Autor: Sebastian Stelmach Sporny grunt znajduje się między Gminną Szkołą Muzyczną a Wydziałem Komunikacji Starostwa Powiatowego

Gmina Trzebnica chce rozbudować Szkołę Muzyczną I Stopnia o salę koncertową. Chce to zrobić na gruncie powiatu, znajdującym się między szkołą a Wydziałem Komunikacji Starostwa Powiatowego. Gmina zwróciła się do powiatu o przekazanie tej działki, jednak Rada Powiatu odrzuciła tą propozycję.

Nasz wniosek to odpowiedź na prośby rodziców - uzasadnia Daniel Buczak, radny powiatu i zarazem sekretarz gminy Trzebnica.

- Szkoła Muzyczna dysponuje obecnie dosyć ciasną salą, na której dzieci mogą przeprowadzać koncerty. Nie mają też sali do ćwiczeń wspólnych. Klub Radnych Marka Długozimy zawnioskował o wydzielenie 20 ar, bo tego gruntu brakuje na nieruchomości gminnej, aby móc wybudować salę - mówi D. Buczak.

Powiat też ma swoje potrzeby - odpowiadała na sesji starosta Małgorzata Matusiak.

- Zarząd Powiatu udzielił już w tej sprawie odpowiedzi burmistrzowi. Przedstawiliśmy argumenty, że jest potrzeba rozbudowania parkingu starostwa, toczy się sprawa rozbudowy oficyny. Ponadto ubiegamy się o stworzenie wydziału paszportowego w starostwie, i na to też potrzebujemy miejsca - wyjaśniała M. Matusiak. Innym argumentem za odmową była hipoteka, którą zaciągnięto na przedmiotowym gruncie.

Temat omawiano w piątek 28 lutego na forum Rady Powiatu. Komisja budżetowa negatywnie zaopiniowała przekazanie gruntu dla gminy. Natomiast na sesji, na wniosek starosty, uchwałę wycofano z porządku obrad.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE