W Żmigrodzie czeka nas rok na dwóch kółkach. Miasto stawia na rowery [POSŁUCHAJ]

2020-11-20 17:58 Sebastian Stelmach
Setki rowerzystów odwiedzają Żmigród podczas Dnia Bez Samochodu. Miasto chce utrzymać takie zainteresowanie przez cały rok
Autor: Dolnośląska Kraina Rowerowa Setki rowerzystów odwiedzają Żmigród podczas Dnia Bez Samochodu. Miasto chce utrzymać takie zainteresowanie przez cały rok

21 imprez na 2021 r. Wszystkie na rowerach. W przyszłym roku gmina Żmigród stawia na promocję na dwóch kółkach, w ramach akcji "Żmigrodove rowerlove". Miasto przygotowało szeroką ofertę wydarzeń kulturalnych z rowerem w tle!

Gmina Żmigród chce zachęcać turystów i mieszkańców do aktywnego wypoczynku.

- Chodzi nam przede wszystkim o to, żeby przyjeżdżali do nas turyści, żeby spędzali aktywnie i zdrowo wolny czas. 2021 rok będzie pod hasłem Żmigrodove Rowerlove, czyli wszelkiego rodzaju imprezy będą z rowerem w tle - mówi burmistrz Żmigrodu Robert Lewandowski.

- Mamy dzień dziecka, majówki, dni miasta, dożynki. W te imprezy chcemy wpleść rower, tak żeby na każdej z nich był akcent rowerowy. Dodatkowo planujemy też co miesiąc jakąś aktywność dedykowaną rowerom, np. w lutym walentynki na rowerach - dodaje Małgorzata Kosińska, kierownik wydziału promocji w Urzędzie Miejskim w Żmigrodzie.

Gmina przygotowała 21 wydarzeń na cały rok. Na dobry początek, już 1 stycznia, na Rynku stanie rower symbolizujący rowerowy rok w Żmigrodzie.

Szczegółowy plan imprez znajdziemy na stronach internetowych gminy, a także w serwisach społecznościowych na profilach Żmigrodove Rowerlove.

Posłuchaj: Żmigród stawia na rowery w ramach akcji Żmigrodove Rowerlove
We Wrocławiu powstaje szpital tymczasowy