Modlitwa za Benedykta XVI

i

Autor: PAP/Waldemar Deska

W sobotę msza św. w intencji zmarłego papieża Benedykta XVI w katedrze wrocławskiej

2023-01-04 9:07

W sobotę we wrocławskiej katedrze odbędzie się msza św. w intencji śp. Benedykta XVI. Joseph Ratzinger, papież senior Benedykt XVI, zmarł w sobotę rano w Watykanie.

Wrocławska kuria poinformowała, że w sobotę 7 stycznia w katedrze wrocławskiej o godz. 18.30, będzie sprawowana msza św. w intencji papieża Benedykta XVI. Prosi, aby we wszystkich parafiach wspomnieć w modlitwie o jego osobie – napisano w komunikacie.

Metropolita wrocławski abp Józef Kupny podkreślił w liście do wiernych, że "przejście Jego Świątobliwości z tego świata do wieczności odbyło się tak pokornie i cicho, jak Ojciec Święty żył i nauczał".

"Kiedy uwaga całej ludzkości jest skupiona na wydarzeniach politycznych, ekonomicznych i społecznych, a dookoła nas toczą się kłótnie, spory i walki, Benedykt XVI Swoim odejściem pokazuje wszystkim właściwą perspektywę ludzkiego życia, która wyraża się w słowach: +wszyscy kiedyś staniemy przed trybunałem Boga+" – napisał metropolita wrocławski.

Abp Kupny przypomniał, że w 2000 r. kard. Józef Ratzinger odebrał doktorat honoris causa Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Odwiedził także Oleśnicę i Henryków.

"W auli naszej uczelni teologicznej mówił wówczas m.in. o tym, że słowo Boże zawsze jest przed nami oraz że ono wyprzedza nasze myślenie i dodał, że może się człowiekowi wydawać, że coś jest lepsze, bardziej modne czy skuteczniejsze od Bożego słowa, tymczasem wcześniej czy później to wszystko się zestarzeje, odejdzie do przeszłości, a czasem zginie w zapomnieniu" – wspomniał hierarcha.

Joseph Ratzinger, papież senior Benedykt XVI, zmarł w sobotę o godz. 9.34 w watykańskim klasztorze Mater Ecclesiae. Pogrzeb papieża seniora odbędzie się w Rzymie w czwartek 5 stycznia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE