Volvo stawia na samochody ładowane z gniazdka! Zobacz zdjęcia

2020-11-23 11:49
Volvo stawia na samochody ładowane z gniazdka
Autor: mat. partnera Volvo stawia na samochody ładowane z gniazdka

Kilka lat temu przedstawiciele Volvo zapowiedzieli, że hybrydy ładowane z gniazdka będą stanowiły pomost pomiędzy dzisiejszymi samochodami spalinowymi, a autami elektrycznymi, jakie czekają nas w przyszłości. Już teraz stanowią blisko 25 proc. sprzedaży, a za pięć lat ta wartość ma wzrosnąć nawet do 50 proc.

Na naszych oczach zapowiedzi Volvo Cars spełniają się

Hybrydy ładowane z gniazdka stanowią już prawie jedną czwartą sprzedaży. To klucz do spełnienia restrykcyjnych limitów CO2 przewidzianych na ten rok. Prezes firmy – Hakan Samuelsson podkreśla, że ich udział w sprzedaży wzrósł dwukrotnie w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Zobacz galerię zdjęć:

Co z tego ma kierowca?

Oprócz walorów ekologicznych i tych związanych z niską emisją gazów cieplarnianych – samochodem hybrydowym plug-in Recharge można jeździć w mieście niemal wyłącznie na prądzie – nie zużywając benzyny, w ciszy i bez emisji spalin. Ponieważ jego akumulator jest kilkukrotnie mniejszy niż w autach czysto elektrycznych, nadaje się do ładowania z przydomowego gniazdka.

W trasie, gdy nie ma punktów ładowania, można się nim poruszać bez żadnych ograniczeń korzystając z silnika spalinowego. Układ elektryczny wspomaga także przyspieszanie pojazdu. Hybrydy plug-in Volvo od 0 do 100 km/h przyspieszają od 4,8 do 7,3 s – w zależności od modelu. Układ elektryczny wspomaga silnik spalinowy dodatkowym momentem obrotowym o wartości od 150 do 200 Nm, znacząco poprawiając elastyczność pojazdu. 

W salonie Volvo Car Wrocław-Bielany w Bielanach Wrocławskich można odbyć jazdę testową modelem hybrydowym Recharge. Więcej informacji o samochodach hybrydowych oraz atrakcyjnej promocji znajdziesz >>TUTAJ<<.

Artykuł sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE