Ty też możesz zostać Januszem lub Grażyną! Ruszyły zapisy do Triathlonu na Dolnym Śląsku

2021-06-23 13:07
Ty też możesz zostać Januszem lub Grażyną! Ruszyły zapisy do Triathlonu na Dolnym Śląsku
Autor: www.facebook.com/FundacjaPotrafiePomoc/photos/pcb Ty też możesz zostać Januszem lub Grażyną! Ruszyły zapisy do Triathlonu na Dolnym Śląsku

Skarpety do klapków, reklamówka z Biedronki i dmuchane koła ratunkowe, na przykład w kształcie… żyrafki. Zawodnikom tej imprezy sportowej fantazji nie brakuje. Ale żeby zdobyć zaszczytny tytuł Grażyny czy Janusza Triathlonu, trzeba nie tylko wykazać się poczuciem humoru, ale też włożyć sporo wysiłku. Do pokonania jest 1/8 dystansu IronMan, czyli około 300 m (pływanie), około 17 km (rower) i około 5 km (bieg).

Organizatorem tego nietypowego Triathlonu jest Fundacja Aktywni Ślężanie i jej prezes, pomysłodawczyni imprezy - Monika Jackowicz. Wydarzenie organizowane jest już po raz czwarty. Jak co roku, partnerem imprezy jest Fundacja „Potrafię Pomóc”, która organizuje towarzyszące zawodom animacje dla dzieci i dla całych rodzin (dmuchańce oraz inne atrakcje).

Współpraca obu organizacji to nie przypadek. Fundacja „Potrafię Pomóc” wspiera osoby z niepełnosprawnościami, a Monika Jackowicz, organizatorka triathlonu, dąży do tego, by z roku na rok w wydarzeniu brało udział coraz więcej osób z niepełnosprawnościami Poprzednim razem na starcie pojawiło się pięć teamów łączących osobę z niepełnosprawnością i pełnosprawną.

Przemysław Jurczak z Legnicy dystans zawodów pokonał wspólnie z synem – Kubą. Jakub ma czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce, wspólne starty to był właśnie jego pomysł. W czasie zawodów triathlonowych Przemysław holuje Kubę w pontonie, a trasę biegu i rowerową pokonują ze specjalnymi wózkami, które ciągnie się na rowerze lub pcha w czasie biegu. Logistyką ekipy przed i w czasie zawodów kieruje mama Kuby, Patrycja Narewska-Jurczak. Po zeszłorocznych zawodach nad Zalewem Sulistrowickim Przemysław wyjaśniał, skąd czerpie energię: - Kiedy brakuje siły, wystarczy popatrzeć na uśmiech Kuby.

Kuba z Przemkiem są ambasadorami Fundacji „Potrafię Pomóc”. Funkcję tą pełni też inny team: wrocławianie Jacek Marciniak i Andrey Tikhonov. Jacek Marciniak jest triathlonowym wicemistrzem Polski, uczestnikiem triathlonowych mistrzostw świata w RPA. Właśnie szykuje się do startu w wymagających ogromnego wysiłku zawodach triathlonowych IronMan Lanzarote, które odbędą się na początku lipca. Natomiast nad Zalewem Sulistrowickim wystartuje z Andreyem Tikhonovem, który jest osobą niewidomą. Sport to jedna z jego największych pasji. W Triathlonie dla Januszy wystartuje już po raz drugi.

W zawodach udział wziąć może każdy. Uzyska tytuł Janusza lub Grażyny

Zawody nad Zalewem Sulistrowickim to impreza otwarta dla wszystkich. Najstarsi zawodnicy, którzy w poprzednich latach wzięli udział w Triathlonie dla Januszy, byli po siedemdziesiątce. Startowali u boku osiemnastolatków! Chociaż uczestników dzieliło pół wieku, dużo ich też łączy: doceniają luz, humor, wzajemną pomoc i życzliwość, a atmosfera nad Zalewem Sulistrowickim udziela się wszystkim – także kibicom.

Więcej informacji na temat Triathlonu dla Januszy i Grażyn znaleźć można tutaj. 

Chcesz się zapisać? Więcej info tu. 

Impreza odbędzie się 31 lipca nad Zalewem Sulistrowickim na Dolnym Śląsku. Zapisy potrwają do 15 lipca.

Raport z anteny 23.06, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE