koronawirus

i

Autor: pixabay.com Mało testów, mało zakażeń

Twardy lockdown przedłużony do 18 kwietnia. Zobacz NAJNOWSZE zmiany

2021-04-07 11:34

7 kwietnia odbyła się konferencja prasowa Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. Poznaliśmy odpowiedź na nurtujące nas od paru dni pytania. Czy zostanie przedłużony lockdown? A jeśli tak, na jak długo? Wszystkie dotychczasowe restrykcje będą obowiązywać do 18 kwietnia. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

7 kwietnia Ministerstwo Zdrowia oficjalnie potwierdziło, że w ciągu doby pojawiło się w Polsce prawie 15 tysięcy zakażeń koronawirusem. To dużo mniej niż w ostatnich dniach, gdzie ilość zachorowań wnosiła 30 tysięcy lub nawet więcej. Niestety, pomimo spadku liczby chorych, w szpitalach w Polsce zajętych jest obecnie ponad 34 tysięcy łóżek dla pacjentów covidowych. W związku z tym, 7 kwietnia na konferencji prasowej minister Adam Niedzielski przedłużył wszystkie dotychczas obowiązujące obostrzenia. Potrwają one przez niecałe dwa tygodnie, do 18 kwietnia. Wszystkie restrykcje działają nadal.

- Ostatnie wyniki, które dają pewną nadzieję, są jeszcze zbyt słabym sygnałem, żeby traktować je optymistycznie. Cały czas w szpitalach mamy trudną sytuację, która zróżnicowana jest regionalnie - mówił na konferencji minister zdrowia. 

Adam Niedzielski podkreślił też, że konsekwencje ewentualnej zwiększonej mobilności w okresie świąt będą widoczne dopiero w następnym tygodniu, stąd dlatego podjęta została decyzja o przedłużeniu obostrzeń właśnie do 18 kwietnia. 

Nadal najbardziej niepokojąca sytuacja występuje na Śląsku. To właśnie tam szpitale nie radzą sobie już z przyjmowaniem kolejnych pacjentów chorych na Covid-19. W związku z tym, przewożeni oni będą do szpitali w województwie łódzkim, opolskim i małopolskim. 

W województwie dolnośląskim zauważana jest największa dynamika wzrostu zakażeń koronawirusem. 

Raport z Anteny godz. 10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE