Czy Trzebnica wchłonie część Nowego Dworu?

i

Autor: Sebastian Stelmach Czy Trzebnica wchłonie część Nowego Dworu?

Trzebnica wchłonie Nowy Dwór? Ruszają konsultacje w tej sprawie! [ZOBACZ MAPĘ]

2020-07-23 14:19

Czy Trzebnica powiększy się kosztem Nowego Dworu? Miasto chce wchłonąć teren znajdujący się między "starą piątką" a ul. Prusicką w Trzebnicy. Ruszają konsultacje w tej sprawie.

Urzędnicy proponują wchłonięcie przez Trzebnicę części Nowego Dworu, która znajduje się między tzw. starą piątką, a ul. Prusicką w Trzebnicy wraz z działką, na której znajduje się jeden z hoteli.

Kolorem zaznaczono tereny, które mają być przyłączone do Trzebnicy

i

Autor: Urząd Miejski w Trzebnicy Kolorem zaznaczono tereny, które mają być przyłączone do Trzebnicy

Jak przekonuje naczelnik Joanna Bębenek z Wydziału Architektury i Urbanistyki Urzędu Miejskiego w Trzebnicy, proponowana zmiana jest odpowiedzią na wnioski mieszkańców i właścicieli gruntów.

- Proponowane zmiany granic miasta dotyczą wchłonięcia gruntów należących do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa czyli terenów inwestycyjnych, z myślą o naszej strefie ekonomicznej. Dodatkowo z wnioskiem o zmianę granic miasta wystąpili właściciele gruntów m.in. jeden z trzebnickich deweloperów czy właściciel hotelu - wyjaśnia urzędniczka.

QUIZ Najdziwniejsze zwierzęta świata. To jeden z najtrudniejszych quizów

Pytanie 1 z 10
Samogłów to:

Mieszkańcy Nowego Dworu pomysł oceniają różnie.

- Jak przejmie to Trzebnica, to nie wiem czy będzie dla nas lepiej - mówi pani Rozalia. - Jako wieś mamy mniejsze podatki, jak będziemy miastem to opłaty wzrosną - zauważa pan Józef.

- Mi nie przeszkadza czy ja mieszkam na wsi, czy ja mieszkam w Trzebnicy. Ważniejsi są ludzie, pomoc miasta - mówi pani Mirosława, a pan Kazimierz dodaje: - To praktycznie już jest przyłączone. Kod pocztowy jest ten sam, sama bliskość do tablicy to 50 m. Nie widzę żadnych problemów aby się przyłączyć - mówi mieszkaniec Nowego Dworu.

Rada Miejska zadecydowała już o rozpoczęciu konsultacji społecznych w tej sprawie. Konsultacje zostaną przeprowadzone jesienią.​

Niezwykle rzadki gatunek tygrysa we wrocławskim zoo!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE