Trwa protest rolników we Wrocławiu. Poniedziałek będzie bardzo ciężki. Te drogi są nieprzejezdne

i

Autor: Facebook - screen, psycholog męskich spraw, grupa My Wrocławianie

Wrocław

Trwa protest rolników we Wrocławiu. Poniedziałek będzie bardzo ciężki. Wjechali do centrum

2024-02-12 14:55

Protest rolników we Wrocławiu trwa w najlepsze. Jesteśmy mniej więcej w jego połowie, a protestujący czują się coraz pewniej w zatrzymywaniu ruchu w mieście i na jego obrzeżach. W poniedziałek, 12 lutego, nieprzejezdnych ma być wiele wjazdów do Wrocławia - m.in. od strony Łagiewnik, Strzelina, Środy Śląskiej, Oławy i Trzebnicy.

Trwa protest rolników we Wrocławiu. Kiedy się skończy?

Gdzie są rolnicy we Wrocławiu? Protest rolników trwa w najlepsze, a według zapowiedzi skończyć ma się on dopiero w przyszłym tygodniu. Do poniedziałku, 19 lutego, przejazd wrocławskimi ulicami będzie utrudniony. Na zakończenie protestów poczekamy więc jeszcze dokładnie tydzień. Z kolei 12 lutego, również w poniedziałek, zapowiedzi rolników przewidziały już nie tylko zastawienie wschodniej obwodnicy Wrocławia i al. Jana III Sobieskiego, ale także wjeżdżanie do miasta.

Protest rolników we Wrocławiu. Te miejsca są nieprzejezdne

W poniedziałek, 12 lutego, ruch samochodowy od samego rana utrudniony jest na wschodniej obwodnicy pomiędzy Kiełczówkiem, a Wojnowem. Rolnicy wstrzymują również ruch na łączniku Długołęka - przed węzłem Psie Pole zator w godzinach porannych miał ponad 2 kilometry. Rolnicy protestują także w samym mieście, gdzie blokują al. Sobieskiego. Co więcej, od porannych godzin blokowane są wjazdy do miasta od strony Łagiewnik, Strzelina, Środy Śląskiej, Oławy i Trzebnicy, gdzie krążą przejeżdżające ciągniki. 

Kulminacja protestu we Wrocławiu przewidziana jest na czwartek, 15 stycznia

Rolnicy poinformowali, że największych utrudnień spodziewać się można w czwartek, 15 lutego. To właśnie wtedy zaplanowano wjazd ciągników i traktorów do centrum Wrocławia. Te podjechać mają wówczas pod samą siedzibę biura Komisji Europejskiej przy ul. Widok 10, a następnie pod budynek Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.  

Dlaczego rolnicy protestują?

Jak podkreślają rolnicy, ich protest powinien być istotny dla wszystkich Polaków. Ich zdaniem w Polsce niedługo może zabraknąć produkcji zwierzęcej, a produkcja rolna będzie mocno ograniczona. Spełnienie postulatów rolników miałoby zatrzymać taki rozwój wydarzeń. Protest odbywa się przeciwko masowemu napływowi z Ukrainy do Polski zbóż i produktów zbożowych, a także przeciw części zapisów unijnego Zielonego Ładu. 

Wielki protest rolników. Setki ciągników sparaliżowało ruch