Tragiczny pożar w Legnicy. Ratowali się skokiem z okna. Jedna osoba nie żyje, druga jest w szpitalu

i

Autor: pxhere.com

Tragiczny pożar w Legnicy. Mieszkańcy skakali z ognia. Jest nagranie z interwencji [WIDEO]

2023-03-08 12:48

Do tragicznego pożaru doszło w Legnicy, gdzie w jednym z budynków mieszkalnych wybuchł pożar. Dwie osoby, próbując ratować się przed płomieniami, wyskoczyły z okna z III piętra. Niestety, mężczyzna zginął na miejscu, a kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Jako pierwsi na miejscu byli policjanci, którzy ewakuowali mieszkańców.

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek, 7 marca. O godzinie 4:13 strażacy otrzymali zawiadomienie o pożarze jednego z legnickich budynków. Niestety, chcąc uratować się przed ogniem, dwie osoby skoczyły z okna z III piętra. Mężczyzna nie żyje, a kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Tragiczny pożar przy ul. Głogowskiej w Legnicy

Strażacy o zdarzeniu zostali powiadomieni o godzinie 4:13. Natychmiastowo wysłali na miejsce osiem zastępów straży pożarnej. Przy ul. Głogowskiej w Legnicy jako pierwsi się jednak policjanci, którzy znaleźli dwie ciężko ranne osoby. Mężczyzna i kobieta skakali z okna z III piętra, by ratować swoje życie przed pożarem. Funkcjonariusze rozpoczęli reanimację, jednak mężczyzny nie dało się niestety uratować. 

"Dwie osoby, najprawdopodobniej ratując się przed pożarem, wyskoczyły przez okno. Na miejsce jako pierwsi przybyli policjanci, którzy rozpoczęli reanimację tych osób. Mężczyzny niestety nie udało się uratować, natomiast kobieta została zabrana przez pogotowie do szpitala" - mówi Anna Tersa z komendy miejskiej policji w Legnicy.

Pozostali mieszkańcy bezpiecznie ewakuowani

Jak podaje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy, pozostałych mieszkańców budynku udało się bezpiecznie ewakuować, a pożar został ugaszony. Jeśli chodzi o ewakuację, to duża w tym zasługa policjantów, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu zdarzenia, a całą akcję uwieczniło nagranie na rejestratorze przyczepionym do munduru jednego z funkcjonariuszy.

"Pozostali lokatorzy ewakuowali się z obiektu przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Strażacy niezwłocznie przystąpili do gaszenia pożaru wprowadzając linie gaśnicze do środka obiektu oraz z wykorzystaniem drabin mechanicznych. Pożar został całkowicie ugaszony, obiekt został przewietrzony, a następnie sprawdzony urządzeniami pomiarowymi w celu znalezienia ukrytych zarzewi ognia oraz wyeliminowania zagrożenia związanego z obecnością tlenku węgla" - podają strażacy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE