Tragiczne jedzenie dla dzieci w przedszkolu! Zdjęcia obiegly internet. Dyrekcja zmienia szefa kuchni

i

Autor: pixabay/ Facebook Tomasz Kędziora

Tragiczne jedzenie dla dzieci w przedszkolu! Zdjęcia obiegły internet. Dyrekcja zmienia szefa kuchni

2023-02-14 10:25

Rodzice przedszkolaków pokazali w sieci zdjęcia posiłków, jakie serwowane są w gminnym przedszkolu "Bajka" w Międzyborzu. Jedzenie, mówiąc delikatnie, wygląda bardzo mało apetycznie. Władze miasta i placówki z Międzyborza wydały już oświadczenie w tej sprawie i zapowiadają, że pojawią się zmiany w związku z zaistniałą sytuacją.

Ojciec jednego z dzieci uczęszczających do przedszkola "Bajka" w Międzyborzu wrzucił do sieci zdjęcia dań dzieci. Zarówno jego zdaniem, jak i komentujących internautów, jedzenie, mówiąc delikatnie, nie wygląda apetycznie. Odbiło się to szerokim echem. Dyrekcji zarzucono, że nie stanęła na wysokości zadania. Burmistrz gminy i dyrektorka placówki nie pozostali temu obojętni. Szybko pojawiła się odpowiedź i konkretne zapewnienia. Już w sobotę pojawiło się oświadczenie, zapewniające o wprowadzeniu „działań naprawczych”. 14 lutego szefową kuchni będzie Halina Zamelek, pracownik- emeryt. Także od 14 lutego codziennie będą wykonywane i umieszczane na fanpage poszczególnych grup zdjęcia obiadów.

Co jadły dzieci dzieci w przedszkolu? Rodzice pokazują zdjęcia nieestetycznie podanych posiłków. W dodatku, nie wyglądają zbyt apetycznie.

- Bardzo ubogo, zero wartości odżywczych. Warzyw wcale, znikome ilości mięsa... Jestem w szoku! - przyznała jedna z kobiet. - Moja córka rozpoznała posiłki ze zdjęć. Ten szary sos to ponoć sos grzybowy, a ta zupa jest dla niej rosołem z ziemniakami. Miejmy nadzieję że to nie będzie kolejna niewyjaśniona sprawa - dodał ktoś inny.

"To chyba jadłospis na cały tydzień, swojemu dziecku bym tego nie podał, a serwują takie rarytasy w Bajce. A może to tylko bajka, a nie realizm" - napisał ojciec dziecka wrzucający post.

Dyrektorka placówki w swoim oświadczeniu dodała, że zwiększony będzie nadzór nad pomocami nauczyciela w celu sprawdzenia prawidłowości i estetyki wydawanych posiłków, a burmistrz zleci kontrolę nad dokumentacją.

Hity, które podbijają TikToka. Stały się viralami!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE