Tornado komarów nad Kamczatką. Ten film SZOKUJE! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-07-23 13:45
Tornado komarów nad Kamczatką. Ten film SZOKUJE! [ZDJĘCIA, WIDEO]
Autor: Twitter/ Lyudmila Lobkova Tornado komarów nad Kamczatką. Ten film SZOKUJE! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Niepokojące zjawisko zaobserwowano w Rosji w okolicach półwyspu Kamczatka. Z daleka na zdjęciach wygląda to jak tornado. Nic bardziej mylnego. To ogromne skupiska komarów, które przysłoniły słońce. Sprawdźcie poniżej.

Zdecydowanie nikt z nas nie lubi komarów. Niestety, każdy w określonych porach roku musi się z nimi zmierzyć. To, co udało się jednak uchwycić na nagraniu jednego z mieszkańców półwyspu Kamczatka w Rosji jest niebywałe. Widoczne są chmary owadów unoszące się nad zabudowaniami, które wyglądają jak tornada. Zjawisko miało miejsce w miniony weekend. Eksperci powiedzieli lokalnej stacji telewizyjnej, że ten niezwykły rój to efekt tzw. kojarzenia się komarów czyli łączenia się przez nich w pary.

Wideo zostało nakręcone z jadącego samochodu.

Te mrożące krew w żyłach roje komarów nie stanowią żadnego zagrożenia dla społeczeństwa.

- Są to samce komarów, które roją się wokół jednej z kilku samic w celu kopulacji, nie ma w tym nic złego – powiedziała, cytowana przez DailyMail.com, entomolog Ludmiła Lobkowa. Jak zapewniła, rojące się samce komarów "nie atakują ludzi".

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl albo bezpośrednią wiadomość na facebook.com/eskawroclawnews.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE