To określenie na torcie komunijnym szokuje. Cukiernik napisał Komunista Bartosz

i

Autor: Canva/ screen Instagram poprawnapolszczyzna

Ale wpadka!

To określenie na torcie komunijnym szokuje. Cukiernik napisał "Komunista Bartosz"

2023-05-24 15:00

Sezon komunijny w pełni. Niewątpliwie komunia jest sporym wydatkiem dla rodziców. Zaczynając od zakupu stroju dla dziecka, kończąc na wynajęciu przez niektórych sali na przyjęcie. A jak przyjęcie, to i tort. W sieci pojawiło się zdjęcie takiego, na którym widnieje napis "Komunista Bartosz". Rodzice chłopca stanowczo podkreślili, że forma taka nie jest poprawna.

Jak się powinno prawidłowo określać osobę przystępującą do Pierwszej Komunii Świętej? To pytanie może zadawać sobie wielu z nas. Pierwsze sformułowanie, które przychodzi nam do głowy to komunista. Jednak od razu zdajemy sobie sprawę z tego, że "coś tu nie gra". Komunista bowiem nie brzmi dobrze i kojarzy nam się chociażby z przykrym okresem w powojennej Polsce. Nie przejął się tym jednak zbytnio cukiernik, który wykonał tort z napisem "Komunista Bartosz".

"Komunista Bartosz" wzbudził sporo kontrowersji

Użytkownik Instagrama o nicku polszczyzna.pl jakiś czas temu udostępnił zdjęcia tortu, na którym widniał napis: "Komunista Bartosz". Komunista to nikt inny jak ktoś, kto wyznaje ideologię komunizmu, zgadza się z jej hasłami, a nawet jest członkiem takiej partii. Bartosza przystępującego do komunii trudno o to podejrzewać. Cukiernik ewidentnie się pomylił. Internautom również to określenie nie przypadło do gustu. "WTF? Ktoś to w ogóle odebrał? Postawił na komunijny stół??" - czytamy. "Na torcie powinno być zdjęcie Lenina" - podsumował inny komentujący. "Widmo komunizmu krąży nad Europą", "Ouch... Zdrowie wszystkich towarzyszy komunistów" - dodali inni.

Jak nazywa się dziecko idące do Pierwszej Komunii Świętej? ZNAMY ODPOWIEDŹ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE