Test na koronawirusa będzie można wykonać w domu? Sprawdź, kiedy i za ile

2020-11-18 11:06
Test na koronawirusa będzie można wykonać w domu?
Autor: pexels.com Test na koronawirusa będzie można wykonać w domu?

Wszystko wskazuje na to, że test na koronawirusa będzie można wykonać w domu - informuje w oparciu o dane z Agencji Żywności i Leków "New York Times". Jednak na razie ma on być dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych: w Rhode Island, Teksasie, New Mexico iTennessee.

Agencja Leków i Żywności autoryzowała we wtorek, 17 listopada, pierwszy test na koronawirusa możliwy do wykonania w domu.Twórcami tego testu są ludzie z Lucira Health, firmy mającej siedzibę w Kalifornii.

Test na koronawirusa w domu. Jak to działa? Kto może zrobić?

Jak to działa? Wystarczy zrobić wymaz z nosa, wymieszać zawartość fiolki, a wyniki będą po 30 minutach. Wiadomo, że testu nie będą mogły wykonać osoby poniżej 14. roku życia. Cena takiego domowego testu na koronawirusa to 50 funtów, możliwe nawet, że testy będą kosztować nieco mniej.

Test na koronawirusa w domu. Czy będzie na receptę?

Test na koronawirusa można zrobić w domu, ale nie znaczy to, że będzie dostępny dla każdego. Już teraz farmaceuci uprzedzają, domowy test na koronawirusa będzie na receptę.

Epidemiolodzy jednak zaznaczają: ten test na koronawirusa nie powinien być traktowany jako panaceum. Konieczne jest wykonywanie jak największej liczby testów w warunkach laboratoryjnych.

Pandemia koronawirusa pogarsza naszą kondycję psychiczną. Posłuchaj gdzie znaleźć pomoc w kryzysie psychicznym

Test na koronawirusa w domu. Czy będzie dostępny w Polsce?

Nie wiadomo, czy i kiedy domowy, podręczny test na koronawirusa miałby być dostępny w Polsce i ile wówczas by kosztował.

Jak zrobić test na koronawirusa w domu?
Autor: Lucira Health Jak zrobić test na koronawirusa w domu?
Koronawirus instrukcja postępowania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE