Magda Gessler

i

Autor: materiały prasowe/MICHAL STAWOWIAK

Wrocław

Te wrocławskie restauracje przeszły Kuchenne Rewolucje. Jak im się wiedzie po wizycie Magdy Gessler? Ile zamknięto?

2023-11-17 12:16

Kuchenne Rewolucje Magdy Gessler mają całe mnóstwo fanów w całej Polsce. Postać znanej i często kontrowersyjnej restauratorki polaryzuje społeczeństwo, a oprócz licznych zwolenników, ma ona także wielu przeciwników. Postanowiliśmy sprawdzić, jak radzą sobie wrocławskie restauracje po Kuchennych Rewolucjach. Jak im się wiedzie i ile z nich zamknięto?

Kuchenne Rewolucje we Wrocławiu. Te restauracje odwiedziła Magda Gessler

Wrocław to miasto duże, w którym rynek gastronomiczny jest naturalnie całkiem spory. Aby się na nim utrzymać często trzeba znaleźć swoją unikatową formułę prowadzenia restauracji, lub po prostu odpowiednio wpasować się w obowiązujące trendy. Z tym nie zawsze radzą sobie wszyscy - wówczas jedną z możliwych opcji jest zgłoszenie się do Kuchennych Rewolucji. Magda Gessler przyjeżdża do takiego lokalu, wnikliwie go ogląda i wprowadza zmiany. Czy są to zmiany dobre? Ile ludzi, tyle opinii, jednak my postanowiliśmy sprawdzić, jak radzą sobie odwiedzone we Wrocławiu przez restauratorkę miejsca. Ile z nich zamknięto?

Wrocławskie restauracje po Kuchennych Rewolucjach: Bistro SAMA ROZKOSZ, ul. Zwycięska

Przypadek tej restauracji jest o tyle ciekawy, że całkiem przyzwoicie radziła sobie ona jeszcze przed Kuchennymi Rewolucjami. W pewnym momencie jej właściciele postanowili jednak coś zmienić, a na miejsce przyjechała Magda Gessler. Wcześniej lokal ten nazywał się "Nie ma to jak u mamy", także zmianę samej nazwy lokalu można rozpatrywać raczej na plus. Przed wizytą Kuchennych Rewolucji średnia ocen na Google wynosiła 4,3 gwiazdki na 5 możliwych. Po wizycie w tej kwestii zupełnie nic się nie zmieniło. Co ciekawe, poza zmianami zewnętrznymi (nazwa, wygląd, dekoracje), pozycje pani Magdy w menu się nie utrzymały. "Po daniach z rewolucji nie ma ani śladu - nie ma ich na tablicy, karty nikt nie proponuje" - czytamy opinię jednego z wrześniowych klientów.

Wrocławskie restauracje po Kuchennych Rewolucjach: Alladyn, ul. Odrzańska

Alladyn był jedną z kultowych restauracji we Wrocławiu - przy ul. Odrzańskiej funkcjonował od 2003 roku. W 2018 roku lokal odwiedzony został przez Kuchenne Rewolucje i już rok później został zamknięty. W tym przypadku Magda Gessler nie pomogła. Zmieniła ona menu, wycofała z restauracji shishę, z której Alladyn był przecież znany. W 2019 roku w rozmowie z Gazetą Wrocławską właściciel przyznał, że choć część zmian była na plus, to po Kuchennych Rewolucjach spodziewał się czegoś zupełnie innego i był nimi raczej zawiedziony. 

Wrocławskie restauracje po Kuchennych Rewolucjach: Queens Street Bar, ul. Drukarska

Lokal przy ul. Drukarskiej to kolejny, który nie przetrwał próby czasu po Kuchennych Rewolucjach. Magda Gessler Queens Street Bar odwiedziła w roku 2022. O wprowadzonych przez restauratorkę zmianach nieprzychylnie wypowiadał się wówczas Piotr Gładczak, autor bloga Wrocławskie Podróże Kulinarne.

"Czy Kuchenne Rewolucje po dwunastu latach od premiery programu w dalszym ciągu mogą wnieść do polskiej gastronomii coś pozytywnego? Po wizycie w restauracji Queens Street Bar we Wrocławiu przekonałem się, że absolutnie nie. Mało tego, Kuchenne Rewolucje najzwyczajniej w świecie mogą tej gastronomii wyrządzić wiele szkód" - przeczytać można było w maju 2022 r. na blogu Wrocławskie Podróże Kulinarne.

Restauracja zamknięta została na początku 2023 roku, a właścicielka lokalu za powód podawała wówczas kwestie prywatne i zdrowotne.

Wrocławskie restauracje po Kuchennych Rewolucjach: Bistro By The Way, ul. Prudnicka

Kwadratowy Talerz, bo tak pierwotnie nazywała się restauracja, od samego początku miał problemy z utrzymaniem klientów. Ówcześni właściciele narzekali na znikomy ruch szczególnie w weekendy i na pomoc postanowili wezwać Magdę Gessler. Po wizycie restauratorki miejsce na chwilę odżyło - do dziś w internecie znajdziemy pozytywne wpisy na temat serwowanych tam po Kuchennych Rewolucjach dań. Wizyta kontrolna pani Magdy również wypadła w tym przypadku bardzo solidnie, jednak już po kilku miesiącach Bistro By The Way zostało zamknięte.

Wrocławskie restauracje po Kuchennych Rewolucjach: Przystanek Wrocek, ul. Szybka

Dawny Bar na Szybkiej po Kuchennych Rewolucjach funkcjonuje do dziś, co w naszym zestawieniu nie jest zasadą. Po wizycie Magdy Gessler w 2016 roku nazwa lokalu została zmieniona na Przystanek Wrocek, jego wystrój uległ dużej poprawie, a do menu dodano nowe dania. Stali bywalcy restauracji po Kuchennych Rewolucjach zmiany oceniali na zdecydowany plus - podobał im się nowy wygląd restauracji, a same jedzenie również smakowało lepiej. Przystanek Wrocek funkcjonuje do dziś i choć oceny na Google (3,8/5) nie rozpieszczają, wciąż utrzymuje się na gastronomicznej mapie Wrocławia. 

Wrocławskie restauracje po Kuchennych Rewolucjach: Hej Sokoły, Kamieniec Wrocławski

Choć restauracja nie znajdowała się bezpośrednio we Wrocławiu, to była położona na tyle blisko, że postanowiliśmy wziąć ją pod uwagę. W przypadku lokalu Hej Sokoły Kuchenne Rewolucje nie dały zupełnie nic. Po wizycie Magdy Gessler na początku 2015 roku liczba klientów chwilowo się zwiększyła - ludzie byli ciekawi restauracji po Kuchennych Rewolucjach, jednak jeszcze jesienią tego samego roku lokal zamknięto.

Wrocławskie restauracje po Kuchennych Rewolucjach: Centrum Gastronomiczne Margaret 

W marcu 2023 roku na antenie TVN-u wyemitowano odcinek, w którym Kuchenne Rewolucje przeszło Centrum Gastronomiczne Margaret. Już dwa miesiące później, w maju, restauracja została zamknięta, nawet jeśli po wizycie Magdy Gessler liczba klientów wzrosła. Jak tłumaczył sam właściciel, lokal "zabiły rachunki".

Te restauracje po Kuchennych Rewolucjach we Wrocławiu nie przetrwały pandemii

Osoby akapit warto poświęcić również lokalom po wizycie Magdy Gessler, które nie przetrwały trudnej pandemicznej próby. Mowa tu o:

  • Villa Bianco Steak & Lobster House
  • Pyszne Korzenie

W tych przypadkach Kuchenne Rewolucje wypadły naprawdę bardzo dobrze - restauracje chętnie odwiedzane były przez zadowolonych klientów, a ich sytuacja uległa znacznej poprawie. Niestety, oba lokale zostały zamknięte. Jak tłumaczyli ich właściciele - ze względu na pandemię.

20 ciekawostek o Dolnym Śląsku. Tych rzeczy na pewno nie wiedziałeś!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE