Wrocław

Tak wyglądał Wrocław po wojnie. Niektóre miejsca są wręcz nie do poznania! [GALERIA]

2023-09-22 13:57

II wojna światowa mocno odbiła się nie tylko na ludziach, ale także na całych miastach, które w wyniku bombardowań i prowadzonych w nich walk często traciły swój urok. Jak wyglądał Wrocław po wojnie? Zebraliśmy sporo zdjęć z lat 1945-1950, na których widać charakterystyczne miejsca. Poznacie je wszystkie?

Jak Wrocław wyglądał po II wojnie światowej? Sprawdźcie w naszej galerii. Wrocław był najdłużej broniącym się niemieckim miastem pod koniec II wojny światowej, a podczas jego obrony zniszczeniu uległo 65 procent miasta. Na zdjęciach z lat 1945-1950 część budynków była już nieco odnowiona, a część możecie zobaczyć w oryginalnym, powojennym stanie.  

Wrocław był ostatnią niemieckich twierdz podczas II wojny światowej

Historia Wrocławia jest naprawdę bardzo ciekawa. Oblężenie Wrocławia było jedną z ostatnią bitew II wojny światowej w Europie. W nocy z 3 na 4 lutego Związek Radziecki rozpoczął zmasowany ostrzał artyleryjski, a w obecnej stolicy Dolnego Śląska rozpętało się piekło. Niemcy zaciekle, wręcz fanatycznie bronili miasta przez kolejne miesiące, a kapitulację podpisali dopiero 6 maja w willi Colonia na Krzykach.

Do kogo najdłużej należał Wrocław?

Wrocław w swojej historii najdłużej należał do Czechów, a najkrócej nad miastem panowali Niemcy. Polskim miastem Wrocław był przez około 400 lat.

Tak wyglądał Wrocław po wojnie. Niektóre miejsca są wręcz nie do poznania! [GALERIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE