Tak wyglądają teraz dolnośląskie lasy. Postapokaliptyczne widoki [FILM]

i

Autor: Youtube/KNS Okiść w Przełęczy Woliborskiej

Tak wyglądają teraz dolnośląskie lasy. Sceny jak z horroru! [FILM]

2023-02-02 10:54

Zjawisko okiści nie oszczędza dolnośląskich lasów, w których połamanych gałęzi i drzew z godziny na godzinę jest coraz więcej. Na platformie YouTube pojawiło się nagranie, które przedstawia Przełęcz Woliborską. Las w Górach Sowich wygląda tam jak po przejściu apokalipsy.

Okiść w dolnośląskich lasach sieje spustoszenie. W połączeniu z silnym wiatrem łamie gałęzie i drzewa, sprawiając, że eksploracja terenów leśnych robi się bardzo niebezpieczna. Leśnicy z Wałbrzycha zamknęli nawet swoje lasy, zakazując do nich wstępu. Na nagraniu użytkownika KNS zobaczyć można, jak wygląda aktualnie Przełęcz Woliborska w Górach Sowich. Film ten może przerażać - postapokaliptyczne widoki dobrze obrazują ogrom zniszczeń.

Postapaliptyczne lasy w Dolnym Śląsku. Góry Sowie w rozsypce

Na nagraniu widzimy przejazd samochodem przez Przełęcz Woliborską. Znajduje się ona w Górach Sowich i biegnie przez nią droga wojewódzka numer 384, która łączy Nową Rudę z Bielawą. Film pokazuje ogrom wywołanych przez okiść zniszczeń w miejscowych lasach.

Czym jest okiść?

Okiść to zjawisko, które związane jest z opadami śniegu. Gdy biały puch osadza się na gałęziach drzew i krzewów, te często łamią się pod jego ciężarem. Takie sytuacje obserwujemy znacznie częściej, jeśli temperatura utrzymuje się w okolicach 0°C, a śnieg jest mokry, bardzo wilgotny, a co za tym idzie również cięższy. Łamać może się dosłownie wszystko, gałęzie, czubki, a w przypadku nachylenia, nawet całe drzewa. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE