Tak się ubrali na Śnieżkę! Królują adidasy, śniegowce, jesienne kurtki i krótkie spodenki [NAGRANIE]

i

Autor: Aleksandra Fedorczuk/ screen: TikTok

Tak się ubrali na Śnieżkę! Królują adidasy, śniegowce, jesienne kurtki i krótkie spodenki [NAGRANIE]

2023-01-10 11:04

Śnieżka - najwyższa góra Karkonoszy i jednocześnie najbardziej popularna wśród turystów. Niestety, jak się okazuje, wiele osób bezmyślnie traktuje szlak, który trzeba pokonać, aby wejść na sam szczyt. Warunki w zimie potrafią być zdecydowanie bardziej niebezpieczne. Do sieci trafiło nagranie ze Śnieżki na którym widać, jak schodzący z niej są ubrani. Królują adidasy, śniegowce, jesienne kurtki. Spotkać też można morsów.

Apele Karkonoskiego Parku Narodowego i GOPR nadal pozostają niezauważone. Nie pomagają informacje, które wskazują, że odpowiedni sprzęt w góry zimą to jedna z najważniejszych rzeczy podczas wyprawy. Wprawdzie każdy odpowiada za siebie, ale adidasy, śniegowce i dżinsy to nie jest odpowiedni strój na wyprawę na szlak w zimie. Aktualnie w Karkonoszach jest sporo śniegu. Oprócz tego, można spotkać się naprawdę z silnym wiatrem, chociażby na Śnieżnych Kotłach czy właśnie na Śnieżce. Nie przeszkadza to jednak śmiałkom, którzy także tam sobie wędrują, np. w samych krótkich spodenkach.

Poszli na Śnieżkę w adidasach, śniegowcach i nie mogli zejść. Pojawili się także miłośnicy morsowania

Wszystkie powyższe prośby nie przeszkadzały jednak niektórym turystom, którzy postanowili wejść na Śnieżkę. Do sieci trafiło nagranie, które ma zaledwie 30 sekund, a znajduje się na nim sporo osób, które nie są odpowiednio przygotowane do takiej wyprawy. Widzimy adidasy, śniegowce, nieodpowiednie kurtki, workoplecaki. Zaśnieżona trasa zdecydowanie nie sprzyja wędrującym. Wielu z nich się ślizga i walczy o przetrwanie. Pojawiają się także tacy, którym może grozić odmrożenie - mają bowiem tylko krótkie spodenki i bieliznę. Cieszyć może wyłącznie fakt, że w niektórych momentach tego filmiku można zobaczyć turystów z raczkami na odpowiednich górskich butach i z kijkami trekkingowymi.

Pod filmikiem nie zabrakło komentarzy internautów.

"Chodzę po górach od kilku lat i to się nie zmienia mimo apeli",

"Klasycznie. Rok temu bylem gdzieś tez w tym okresie to dziewucha w koturnach schodziła a raczej walczyła o życie",

"Aż strach patrzeć" - czytamy.

Jak się ubrać w góry w zimie?

Warto pamiętać, że w górach, gdy jest dużo śniegu, trzeba być odpowiednio ubranym. Mowa tutaj o butach górskich, ciepłych spodniach, odpowiedniej kurtce, czapce, rękawiczkach i kominie. Ważnym elementem są też raczki, dodatkowo można zaopatrzyć się w kijki trekkingowe czy odzież i bieliznę termoaktywną. Torebka, adidasy, śniegowce czy dżinsy to niekoniecznie dobry pomysł. Każde poślizgnięcie może skończyć się poważnym urazem bądź złamaniem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE