Szpital na Fieldorfa zamyka oddział. Jeden z pacjentów może mieć koronawirusa!

2020-03-30 14:21

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marciniaka przy Fieldorfa zamyka oddział chirurgii ogólnej i naczyniowej. U jednego z pacjentów tego oddziału podejrzewa się zakażenie koronawirusem. Ma wszelkie objawy typowe dla COVID-19.

- Taka decyzja jest związana z podejrzeniem zakażenia koronawirusem u jednego z pacjentów oddziału. To mężczyzna w wieku lat 65, jest w stanie ciężkim. Ma nasilone objawy właściwe COVID-19 - mówi Michał Nowakowski, rzecznik marszałka.

Kwarantanną zostało objętych około 30 osób z personelu szpitala. Na oddziale chirurgicznym przebywa obecnie 13 pacjentów.

- Czekamy na wyniki badania pacjenta, aby potwierdzić bądź wykluczyć zakażenie koronawirusem - dodaje Nowakowski. - Zespoły pogotowia ratunkowego będą kierować się z tzw. pacjentami chirurgicznymi do innych szpitali.

Poza oddziałem chirurgii ogólnej i naczyniowej szpital działa normalnie

Koronaporadnik Federa: Jak zrobić maskę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE