Szkoła, żłobek i świetlice. Jakie plany inwestycyjne ma gmina Prusice? [POSŁUCHAJ]

2020-12-22 18:12
Kamień węgielny pod budowę szkoły w Skokowej wbudowano w 2018 r. Władze planują, ze inwestycja ruszy w przyszłym roku.
Autor: Urząd Miejski w Prusicach Kamień węgielny pod budowę szkoły w Skokowej wbudowano w 2018 r. Władze planują, ze inwestycja ruszy w przyszłym roku.

59 milionów dochodów, 60 milionów wydatków z czego 14 miliony na inwestycje. W planach nowa szkoła, żłobek i świetlice wiejskie. Takie inwestycje na przyszły rok zaplanowała gmina Prusice. Poznajcie szczegóły!

Na przyszły rok Prusice zaplanowały dwie, znaczące inwestycje.

- Te dwa znaczące projekty to budowa szkoły podstawowej w Skokowej oraz ośrodka zdrowia w Prusicach. Oprócz tego chcielibyśmy przebudować budynek po dawnej szkole podstawowej w Prusicach na cele żłobka, gdzie znajdzie się miejsce dla 39 dzieci. Ciekawym pomysłem jest też budowa sieci hot-spotów z dostępem do internetu w miejscach użyteczności publicznej na terenie całej gminy - wymienia burmistrz Igor Bandrowicz.

Wiele projektów będzie realizowanych także na terenach wiejskich.

- Zamierzamy wybudować dwie świetlice wiejskie w Krościnie Małej oraz w Borowie. Do tego plac zabaw w Krościnie Wielkiej. W swoim budżecie mamy także blisko 600 tys. zł na inwestycje z Funduszu Sołeckiego, gdzie jednym z większych projektów będzie budowa budynku szatniowego we Wszemirowie - wylicza burmistrz Prusic.

Dodajmy, że planowane na koniec 2021 r. zadłużenie gminy Prusice to 34 miliony zł.

Posłuchaj: Plany inwestycyjne gminy Prusice na 2021 r.
Ostatnie przygotowania do największej w kraju Wigilii dla potrzebujących
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE