Świat według Kiepskich. Smutny koniec serialu po śmierci Paździocha i Boczka. Znamy datę premiery ostatniego sezonu!

i

Autor: Polsat Świat według Kiepskich. Smutny koniec serialu po śmierci Paździocha i Boczka. Znamy datę premiery ostatniego sezonu!

"Świat według Kiepskich" skończył się po 23 latach. Najlepsze cytaty z serialu. "Panie, afera jest"!

2022-11-18 12:02

16 listopada 2022 roku - data ta już na zawsze zapisze w historii polskiej kinematografii. To właśnie wtedy wyemitowany został ostatni odcinek serialu "Świat Według Kiepskich". Satyryczna wrocławska produkcja na telewizyjnych odbiornikach gościła od 23 lat, przez które powstało mnóstwo kultowych cytatów i powiedzeń. Jakie są Wasze ulubione?

Znikający z telewizyjnych anten "Świat Według Kiepskich" to prawdziwy fenomen. Tworzona od 23 lat satyra dostarczyła nam mnóstwo zabawnych powiedzeń, które na stałe weszły do potocznej mowy. Serial ten miał bardzo liczne grono fanów sympatyzujących z charakterystycznymi bohaterami. Ironiczny komentarz bieżących wydarzeń i przedstawienie Polski w krzywym zwierciadle nie zawsze trafiało do wszystkich odbiorców, lecz trudno znaleźć osobę, która nie będzie znała choć części cytatów z "Kiepskich". 

"Świat Według Kiepskich" emitowany był od 16 marca 1999 roku. Na przestrzeni lat w serialu zagrało wielu aktorów, lecz główni bohaterowie starzeli się wraz z widzami. Andrzej Grabowski jako Ferdynand Kiepski, czy świętej pamięci Ryszard Kotys i Dariusz Gnatowski w rolach Mariana Paździocha oraz Arnolda Boczka stali się kultowymi twarzami produkcji. Do "Kiepskich" często zapraszano również gości specjalnych, wśród których byli między innymi Zbigniew Wodecki, Krzysztof Krawczyk, czy Daniel Olbrychski. Swoją rolę w serialu otrzymał nawet Sebastian Mila, były reprezentant Polski w piłkę nożną, który wyglądał niezwykle podobnie do Waldemara Kiepskiego, granego przez Bartosza Żukowskiego.

W poniższej galerii przedstawiamy Wam najsłynniejsze cytaty z serial, które na stałe wpisały się w naszą pamięć. Sprawdźcie, czy znacie je wszystkie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE