Na ekranie

Student z Wrocławia walczy o finał w The Voice of Poland. Jego występ oczarował publiczność

2023-11-21 14:54

Jan Górka, student Politechniki Wrocławskiej został jednym z czterech finalistów telewizyjnego programu „The Voice of Poland”. Zaśpiewał własny utwór pt. „Zadzwonię”, który zachwycił publiczność i jurorów. Kiedy usłyszymy Jana Górkę w finale show Dwójki?

Jan Górka to student inżynierii kwantowej na Politechnice Wrocławskiej. W wolnych chwilach buduje dość nietypowe urządzenia takie jak paralizatory, czujniki czy roboty. Poza tym znajduje też czas na śpiewanie i tworzy - na dyktafonie ma do tej pory 1200 nagrań swoich piosenek i ponad 400 napisanych utworów.

Jan Górka w finale programu „The Voice of Poland”

Student z Wrocławia oczarował w minioną sobotę jurorów i publiczność telewizyjnego show TVP2 pt. „The Voice of Poland”. Janek podczas ostatniego programu wykonał utwór „Fairytale” Alexandra Rybaka, a później zaprezentował własną piosenkę pt. „Zadzwonię”, którą napisał po rozstaniu z dziewczyną. Utwór wręcz oczarował jury oraz publiczność przed telewizorami.

Ostatecznie w półfinale Jan Górka pokonał swojego rywala Daniela Borzewskiego i przeszedł do finału programu, który już w sobotę, 25 listopada o godz. 20:00 na TVP2.

Widzowie zachwyceni występem Jana Górki

O tym, jak bardzo dużo osób kibicuje studentowi Politechniki Wrocławskiej można wywnioskować po licznych komentarzach na facebookowej stronie programu „The Voice of Poland”.

„Niesamowity występ, niesamowite emocje! Dziękujemy! W wielkim finale usłyszymy kolejne piosenki w wykonaniu Janka Górki” – czytamy w poście The Voice, a zaraz pod nim sypią się gratulacje od fanów:

„Ma wyjątkową barwę głosu, przy tym mega skromny gość. Zasługuje na wygraną bo ma to coś.”

„Mogę słuchać w nieskończoność! Dzięki wielkie że jesteś”

„Janek masz niesamowity głos. Każdy Twój utwór jest przepiękny. Czekam na Finał,który wierzę że wygrasz”

„Trzymam mocno kciuki! Świetny, młody, skromny, pozytywny chłopak, wyjątkowa barwa głosu, w dodatku singiel z autorskim tekstem, artysta kompletny. Janku, mam nadzieję, że wygrasz, jesteś najlepszy”

„Najlepsza wrażliwość muzyczna tego wieczoru. Odniesiesz sukces”

Gra na gitarze i tworzy własne teksty piosenek

Jan Górka pochodzi z Raciborza, gdzie skończył liceum. Później przeniósł się do Wrocławia, w którym studiuje na Politechnice Wrocławskiej.

„W szkole muzycznej przypadkowo podsłuchałem nauczycieli mówiących, że nie mam słuchu i talentu. Uczyłem się wtedy grać na skrzypcach i to zupełnie nie był mój instrument, ale teraz udowadniam, że się mylili.” - mówi Jan Górka, którego cytuje Politechnika Wrocławska.

Jak sam opowiada, w jego rodzinie muzykowali wszyscy – starsze siostry grają na pianinie i skrzypcach, a w czasach szkolnych oprócz muzyki trenował też pływanie. Z powodu przeciążenia zajęciami, wypisał się ze szkoły muzycznej, żeby poprawić oceny. Jak mówi, wtedy rzucił profesjonalną muzykę. Uczył się jedynie grać na ukulele i gitarze.

"Kiedy miałem 14 lat, zmarła moja mama. Szukając sposobu na wyrażenie i przepracowanie swoich emocji, znowu zwróciłem się ku muzyce (...) Jedna z moich sióstr była uczestniczką 5. edycji The Voice. To właśnie ona i reszta rodziny namawiała mnie, żebym się zgłosił. Opowiedziała mi, czego się spodziewać. Zaskoczyła mnie rodzinna atmosfera na planie i to że trenerzy naprawdę są bardzo ludzcy i można do nich podejść za kulisami z prośbą o poradę." - opisywał Janek Górka.

Student z Wrocławia walczy o finał w The Voice of Poland. Jego występ oczarował publiczność

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE