Strzelił do kota z wiatrówki. Zwierzę nie przeżyło. Zwyrodnialcowi grozi do 3 lat więzienia

2022-08-17 12:13
Strzelił do kota z wiatrówki. Zwierze nie przeżyło. Grozi mu do 3 lat więzienia
Autor: DIOZ Instagram screen

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kobierzycach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabicie kota. Sprawca strzelił z karabinka pneumatycznego popularnie zwanego wiatrówką do zwierzęcia, powodując jego śmierć. 38-latek za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Do zdarzenia doszło 11 sierpnia br. około godziny 20.00 w Bielanach Wrocławskich. O całym zdarzeniu funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kobierzycach powiadomił świadek, który widział jak pewien mężczyzna strzela prawdopodobnie z wiatrówki do kota. Jednym z dowodów w sprawie jest film z tego zdarzenia.

Detektyw, który obejrzał nagranie był mocno poruszony tym co zobaczył. Sam jest właścicielem kota, który wabi się Dimos i chętnie pomaga bezdomnym zwierzętom. W związku z tym bez chwili wahania przystąpił do działania i ustalił dokładnie miejsce, gdzie doszło do tego zdarzenia oraz osobę podejrzewaną o ten czyn. Funkcjonariusz poprosił o wsparcie policjantów Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, a także grupy dochodzeniowo-śledczej w celu zatrzymania potencjalnego sprawcy i zabezpieczenia dowodów w sprawie.

Policjanci znaleźli w jednym z garaży na terenie Bielan Wrocławskich martwego kota i zatrzymali 38-latka. Po sprawdzeniu pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli karabinek pneumatyczny do dalszych badań.

Podejrzewany usłyszał zarzut z art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt, za co może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Quiz prawda czy fałsz o życiu

Pytanie 1 z 11
Krokodyle łzy to szczery płacz

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE