straż pożarna, fot ilustracyjne

i

Autor: pixabay

Strażacy z Dolnego Śląska polecieli do Turcji. Pomogą w akcji ratunkowej po trzęsieniu ziemi

2023-02-07 15:05

W wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zginęło ponad 3000 osób. Trwa wydobywanie ofiar spod gruzów budynków. Polscy strażacy ruszyli z pomocą, a wśród z nich znalazło się dwóch mieszkańców Dolnego Śląska.

Trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii spowodowały ogromne zniszczenia. Zawalały się całe budynki, a zginęło pod nimi już ponad 3000 ludzi. Wiele osób jest wciąż uwięzionych pod gruzami, a strażacy z Polski zdecydowali się polecieć i zaoferować swoją pomoc. Wśród nich znalazło się dwóch strażaków - z Wrocławia i z Wałbrzycha. 

Zniszczenia po trzęsieniu ziemi w Turcji są ogromne

Trzęsienie ziemi nie oszczędzało nikogo i niczego. Zniszczeniu uległ nawet wielowieczny zamek Gaziantep. Jak poinformował wiceprezydent Turcji, Fuat Oktay, uszkodzonych zostało ponad 3500 budynków, a ponad 20 tysięcy osób zostało rannych. 

Polscy strażacy chętni do pomocy

Do Turcji w celu pomocy w wydobywaniu rannych osób spod gruzów ruszyło 76 strażaków z Polski. Dwóch z nich pochodzi z Dolnego Śląska - jeden z Wrocławia a drugi z Wałbrzycha. Strażacy są już w Turcji i starają się pomóc miejscowym służbom.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE