Przetarg na największą zieloną inwestycję w mieście został ponownie ogłoszony. A chodzi o ,,Średniowieczny Wrocław’’, czyli plac zabaw, który ma powstać w Parku Tysiąclecia.

i

Autor: Materiały prasowe Facebook Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Średniowieczny Wrocław, czyli plac zabaw z prawdziwego zdarzenia! Takiego miejsca w mieście jeszcze nie było [ZDJĘCIA]

2021-12-31 12:51

Przetarg na największą zieloną inwestycję w mieście został ponownie ogłoszony. A chodzi o ,,Średniowieczny Wrocław’’, czyli plac zabaw, który ma powstać w Parku Tysiąclecia. Jak sama nazwa wskazuje, najmłodsi będą mogli się tam bawić w księżniczki i rycerzy. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

Jedna z największych dotychczasowych inwestycji Zarządu Zieleni Miejskiej, czyli średniowieczny plac zabaw, zgłoszona została w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Przypomnijmy, że w czerwcu br. miasto przygotowywało się do przetargu. Jednak ostatecznie żaden wykonawca nie zgłosił się do podjęcia tego zadania. Urzędnicy zastanawiali się, co dalej zrobić z projektem, a ostatecznie trafił on na ich stół po kilku miesiącach. Przetarg został znowu ogłoszony i najprawdopodobniej w styczniu 2022 roku ZZM (Zarząd Zieleni Miejskiej) otworzony oferty, tym samym prace będą mogły się rozpocząć wiosną. Całą inwestycję podzielono na etapy, a pierwszy z nich zakłada budowę placu zabaw w formie starego grodziska.

- Chcemy zbudować instalacje, nawiązujące do historii. Na początku powstanie grodzisko średniowieczne, które będzie zwyczajnie spełniać funkcję placu zabaw, czyli najmłodsi skorzystają ze wspinaczki, huśtawek, różnego rodzaju pokonywania przeszkód, czy zjeżdżalni – wszystko to, co robi się na takim obiekcie tylko w odpowiednio historycznym anturażu - mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Średniowieczny Wrocław. Co w kolejnych etapach ?

Koncepcja placu zakłada budowę atrakcji dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Dodatkowo z terenu skorzystają ich opiekunowie, którzy w trakcie zabaw swoich podopiecznych będą mogli odpocząć wśród zieleni. W strefach tematycznych obiektu znalazła się tak zwana Smocza góra, czyli drewniana konstrukcja, gdzie znajdą się siatki, urządzenia do wspinaczki, czy amfiteatr- tam dzieciaki będą mogły organizować własne przedstawienia dla chociażby swoich rodziców. W kolejnych etapach inwestycji powstaną również między innymi: wieża, kładki z palisadą, czy też trampolina. W grodzisku nie mogło zabraknąć rzeźby smoka, który co prawda został uwzględniony w projekcie, ale na razie nie zostanie zbudowany.

- W 2022 roku realizujemy tylko ten etap, dotyczący grodziska. Niestety bez smoka, bo jedynie tego elementu oferenci nie byli w stanie wycenić. Mamy nadzieję, że wkrótce w kolejnych krokach jednak on się pojawi – dodaje Szempliński. 

SPRAWDŹCIE W GALERII PONIŻEJ JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ ŚREDNIOWIECZNY WROCŁAW:

Z planowanej inwestycji w Parku Tysiąclecia skorzystają przede wszystkim mieszkańcy takich osiedli jak: Nowy Dwór, Żerniki, Muchobór Mały, Muchobór Wielki lub Kuźniki. Planowane otwarcie przypada na jesień 2022 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Mateusz Morawiecki podsumowuje mistrzostwa świata w szachach