Żużel

Sparta Wrocław ze srebrnym medalem. Tak na przegrany finał zareagowali kibice

2023-09-26 14:53

Sparta Wrocław w rewanżowym meczu na Stadionie Olimpijskim z Motorem Lublin uległa rywalom i w minionym sezonie zdobyła ostatecznie wicemistrzostwo Polski. Podczas spotkania groźnemu wypadkowi uległ powracający po kontuzji Tai Woffinden. Sprawdziliśmy, jak na przegrany finał zareagowali kibice WTS-u.

Sparta Wrocław przegrała w finale żużlowej ekstraligi z Motorem Lublin. Mimo zaciętej walki w pierwszym spotkaniu, liczne kontuzje w składzie WTS-u okazały się problemem nie do przeskoczenia podczas meczu rewanżowego. Powracający na tor Tai Woffinden zaliczył przerażający upadek, a emocje na Stadionie Olimpijskim niestety dosyć szybko się skończyły. Sparta ostatecznie została wicemistrzem Polski. Jak na porażkę w finale zareagowali kibice?

Sparta Wrocław - Motor Lublin. Groźny wypadek Woffindena

Choć od początku wiadomo było, że większe szanse na zdobycie mistrzostwa ma Motor Lublin, wrocławscy kibice marzyli o sprawieniu niespodzianki. Liczne kontuzje w kadrze WTS-u okazały się jednak problemem niemożliwym do przeskoczenia, a na przestrzeni dwumeczu to właśnie lublinianie okazali się drużyną lepszą. W rewanżowym spotkaniu Sparta przegrała 35:55, a podczas jednego z biegów upadek zaliczył wracający po kontuzji Tai Woffinden. Gwiazda WTS-u w przerażający osób przekoziołkowała i upadła na swój pojazd, bezwładnie na nim wisząc. Ostatecznie Woffinden o własnych siłach zdołał dojść do parku maszyn. 

Jak na przegrany finał zareagowali kibice Sparty Wrocław?

Choć finałowe starcie nie dostarczyło wrocławskim kibicom tylu emocji, ile sobie wymarzyli, to doskonale zdawali sobie oni sprawę, w jak trudnej sytuacji Sparta była przed rozpoczęciem dwumeczu. Po przegranym finale nastroje wśród fanów WTS-u mimo wszystko były pozytywne. Kibice pozostali na stadionie do samego końca wydarzenia, a po spotkaniu okazali swojej drużynie mnóstwo wsparcia w mediach społecznościowych. 

Kibice Sparty po przegranym meczu z Motorem Lublin:

  • "W kwietniu złoto wróci na swoje miejsce, dziękujemy za ten sezon"
  • "Brawo Spartanie, dziękujemy za ten sezon"
  • "Dla nas i tak jesteście złoci"
  • "Wielkie podziękowania za waleczność, emocje i cały sezon"
  • "Dziękuję za przepiękny sezon, za wiele przepięknych emocji, jesteście WIELCY. Dzisiejszy srebrny medal powinien być zrobiony z platyny"
  • "Brawo Sparta! Szacun dla Tai'a i Artioma! Obydwoje zasłużyli na wyjątkowe wyróżnienie"
  • "Nie liczy się jeden mecz, a cały sezon. Jesteśmy z was dumni"

Jak widać, kibice Sparty porażkę przyjęli bardzo dobrze. Przeglądając komentarze w mediach społecznościowych właściwie nie da się natknąć na żadną negatywną opinię - zawodnicy od swoich fanów otrzymali ogromne wsparcie, na które zresztą w pełni sobie zasłużyli. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE