Żużel

Sparta Wrocław zaprezentowała drużynę. Plan na sezon? "Nastroje są bardzo bojowe"

2023-03-24 9:22

Żużlowy sezon nadchodzi wielkimi krokami, więc Betard Sparta Wrocław zdecydował się wyjść do swoich kibiców i przedstawić im swoją drużynę, w której choć zmian nie było wiele, to wydaje się jedną z najmocniejszych w ostatnich latach. Jaki jest plan na nadchodzący sezon?

Betard Sparta Wrocław w nadchodzącym sezonie ma ambitne plany, wśród których jest walka o kolejne mistrzostwo. Klub zorganizował wydarzenie, na którym kibice mogli spotkać się z zawodnikami, porozmawiać z nimi oraz zrobić sobie wspólne zdjęcia. Poznaliśmy również, jakie roszady zaszły w składzie drużyny WTS-u.

Betard Sparta Wrocław chce poprawić ostatni wynik

Ostatni sezon w wykonaniu wrocławskich żużlowców nie był najlepszy. Po pięciu kolejnych latach, które kończyły się z medalami na szyjach, Betard zawiódł oczekiwania zarówno swoje, jak i kibiców, co tylko jeszcze bardziej rozbudziło apetyty wszystkich związanych z klubem. 

Ostatnie sezony Betardu:

  • 2022 - 5. miejsce
  • 2021 - 1. miejsce
  • 2020 - 3. miejsce
  • 2019 - 2. miejsce
  • 2018 - 3. miejsce
  • 2017 - 2. miejsce

Podczas wydarzenia w powietrzu unosił się zapach głodu sukcesu, co widać było nie tylko po zawodnikach, ale także po trenerze i kibicach. Apetyt na mistrzostwo jest wielki, co zostało zresztą wyartykułowane przez drużynę prosto ze sceny. 

Pozytywne nastawienie w Betardzie Sparta Wrocław

Jak podkreśla trener WTS-u, Dariusz Śledź, drużyna na nadchodzący sezon patrzy optymistycznie, a w klubie panuje dobra atmosfera.

"Nastroje są bardzo bojowe. Nie możemy się już doczekać tych pierwszych meczów. Tak naprawdę walczymy tylko z pogodą. Wraca do nas Artiom, przychodzi do nas bardzo mocny Piotrek - to dwóch świetnych zawodników, także może być tylko lepiej" - mówi Dariusz Śledź. 

Uśmiech na ustach to zresztą stały motyw przewodni w Betardzie, co podkreśla jej kapitan, Maciej Janowski.

"U nas zawsze jest dobrze. Czy to po lepszym, czy gorszym sezonie, zawsze kończymy i zaczynamy z uśmiechem. Tak też będzie i tym razem" - opowiada kapitan WTS-u.

Mateusz Panicz tajną bronią Betardu?

O sile składu nie stanowią jedynie najbardziej znane i medialne postacie, ale także młodzież, która, jak zapewnia prezes Betardu, Artur Rusko, może w tym sezonie namieszać.

"Zobaczymy, wszystko się okaże. Szkolenie, że tak powiem, idzie szeroką ławą, na wyniki musimy poczekać. Patrząc jednak na to, jak dzisiaj na torze prezentuje się Mateusz Panicz, to uważam, że może on być zaskoczeniem w tym sezonie" - komentuje Artur Rusko.

Betard Sparta Wrocław - kiedy pierwszy mecz?

Nowy sezon rozpocznie się już niebawem - 8 kwietnia obejrzymy pierwsze spotkania 1. kolejki Ekstraligi, jednak na mecz Betardu poczekamy do 9 kwietnia, kiedy to wrocławianie zmierzą się na wyjeździe z Motorem Lublin. Pierwsze domowe starcie Betardu odbędzie się z kolei 14 kwietnia - do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie Unia Leszno. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE