Spadają ceny mieszkań we Wrocławiu. Najpopularniejsze domy jednorodzinne

2020-05-07 14:54
Mieszkania
Autor: Patrycja Wenta

Polacy są bardziej zainteresowani kupnem domu niż mieszkania - pokazują najnowsze statystyki. Czyżby epidemiczne restrykcje wpłynęły na chęć posiadania własnego ogródka? W Polsce ceny mieszkań nie spadły, ale wyjątkiem jest Wrocław.

Odsetek polaków szukających domów jednorodzinnych wzrósł do 45%, szukających mieszkań spadł do 30%.

- Sytuacja z koronawirusem i restrykcje ograniczające aktywność Polaków przyczyniają się do tego, że spora część zaczęła rozglądać się za miejscem z większą przestrzenią i bliższym kontaktem z naturą, chociażby w postaci swojego ogródka - mówi Marcin Kaźmierczak z portalu Bankier.pl.

Zainteresowanie domami jednorodzinnymi dotyczy przede wszystkim budynków już stojących. W marcu Polacy oddali do użytku 5425 domów, które stanowiły jedną trzecią wszystkich oddanych do użytku lokali.

Ceny nowych mieszkań w Polsce są stabilne, jednak we Wrocławiu minimalnie spadły.

- Najmocniej odczuwalną obniżkę średniej stawki o ok. 2% w porównaniu do lutego, mogli odczuć w marcu szukający mieszkania na rynku pierwotnym we Wrocławiu - twierdzi Kaźmierczak.

Natomiast ceny mieszkań na rynku wtórnym są raczej stabilne. Za używane mieszkanie we Wrocławiu zapłacimy średnio ponad 8,5 tys za metr kwadratowy, w Gdańsku i Krakowie ponad 10 tys., a w Warszawie prawie 12 tys. za metr kwadratowy.

O programie "Mieszkanie do remontu" mówi Łukasz Kubiak z ZKZL:
Kupujesz mieszkanie. Przygotuj się do aranżacji wnętrz
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE