Smutne Walentynki dla zaręczonej pary w Pekinie. Będą musieli ze sobą rywalizować!

i

Autor: AP Smutne Walentynki dla zaręczonej pary w Pekinie. Będą musieli ze sobą rywalizować!

Smutne Walentynki dla zaręczonej pary w Pekinie. Będą ze sobą rywalizować!

2022-02-14 9:10

Łyżwiarze figurowi Amerykanka Madison Hubbell i Hiszpan Adrian Diaz są zaręczeni od trzech lat, ale w Pekinie nie spędzą romantycznie Walentynek, czyli święta zakochanych. Będą rywalizować na olimpijskim lodzie o medale, bowiem startują w barwach swoich krajów z innymi partnerami.

Przed poniedziałkową, decydującą walką w parach tanecznych Amerykanka wraz z Zacharym Donohue zajmuje trzecie miejsce (za Francuzami Gabriellą Papadakis i Guillaume Cizeronem oraz Rosjanami Wiktorią Sinicyną i Nikitą Kacałapowem), zaś hiszpański duet Diaz - Olivia Smart jest na dziewiątej pozycji.

"To nigdy nie była bardzo bliska sportowa walka (bo Amerykanie są wyżej)" - stwierdził 31-letni Diaz przed finałową rozgrywką.

Hiszpan nie ukrywa, że kibicują sobie nawzajem. Rzadko zdarza się jednak, że mogą to uczynić z trybun, oglądając występy "drugiej połówki". Tak było jednak kilka dni temu, gdy Hubbell startowała w konkursie drużyn i z reprezentacją USA wywalczyła srebro. Być może zamieniło by się ono w złoto, gdyby w poniedziałek zostaa ogłoszona decyzja w sprawie rosyjskiej solistki Kamiły Walijewej, która wywalczyła z drużyną złoto, ale po rywalizacji poinformowano, że w jej organizmie 25 grudnia wykryto zabronioną trimetazydynę. Ostatecznie dopuszczono ją do następnej konkurencji.

"To było dla mnie bardzo ważne, że narzeczony był na trybunach" - powiedział Amerykanka.

Rywalizacja zakochanej pary w Walentynki 2022 w Pekinie. Prezent i tak będzie

Hiszpan zdradził mediom, że ma prezent walentynkowy dla partnerki, ale nie chce opowiadać o szczegółach. Romantyczna kolacja w wiosce olimpijskiej, z uwagi na obostrzenia związane z Covid-19, raczej nie wchodzi w grę, ale na terenie miejsca przebywania sportowców znajduje się kwiaciarnia, co może rozwiązać częśc problemów zakochanych par.

Amerykańsko-hiszpański duet to nie jedyna para wśród łyżwiarzy figurowych. Małżeństwem od ponad pięciu lat są Amerykanin Tim Koleto i Japonka Misato Komatsubara. W 2020 roku urodzony w stanie Montana zawodnik został obywatelem Japonii i przyjął nazwisko Komatsubara, z szacunku dla swojej żony. Koleto wcześniej startował w barwach Korei Płd. oraz Norwegii, bo z tych krajów pochodziły jego partnerki na lodowisku. Z Japonką tworzą udana parę prywatnie i sportowo - w Pekinie wywalczyli brąz w konkursie drużyn.

„Często mówimy o tym, że to przeznaczenie, że odnaleźliśmy się tak, jak my. Oboje byliśmy trochę rozczarowani sportem, może byliśmy gotowi odejść, zanim się znaleźliśmy. Początek z nową partnerką to długi i trudny proces wymagający głębokiego poznania drugiej osoby" - powiedział Tim Komatsubara.

QUIZ. Jakim zwierzęciem jesteś?

Pytanie 1 z 8
Jaki sport lubisz?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE