Shein otwiera swoją fabrykę pod Wrocławiem. Zatrudni 2 tysiące osób

i

Autor: Pexels/Pixabay/cc0

Shein otwiera swoją fabrykę pod Wrocławiem. Zatrudni 2 tysiące osób

2023-02-14 12:40

Chiński gigant odzieżowy pojawi się ze swoją fabryką pod Wrocławiem. Powierzchnię będzie wynajmować w Panattoni Park Wrocław South Hub w Magnichach, 15 km od Wrocławia. Pracę w tym miejscu znajdzie 2 tys. osób.

Według danych serwisu dlahandlu.pl Shein wynajmie we Wrocławiu ok. 55 tys. m kw. powierzchni. Już pod koniec kwietnia br. popularna marka ubrań będzie miała w Magnicach swoje centrum logistyczne. Na terenie obiektu zatrudnienie znajdzie ponad 2000 osób, a lokalizacja pozwoli na sprawną obsługę pełnej gamy produktów firmy i dotarcie do większości europejskich rynków. 

Shein - co to za marka?

Shein to chiński sklep internetowy z odzieżą z siedzibą w Singapurze, założony w 2012 r. Dziś jest jednym z najbardziej znanych graczy na rynku fast fashion (ang. szybka moda). Według firmy PitchBook, zajmującej się analizą danych, Shein w rok podwoił swoją wartość z 15 mld do 30 mld dol., które osiągnął pod koniec 2021 roku - informuje money.pl.

Zakupy w Shein robią przeważnie osoby młodszego pokolenia.

Jak informuje portal wroclaw.pl, realizacja dla SHEIN przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent – najwyższym dostępnym na polskim rynku powierzchni przemysłowych. Do 2030 r. SHEIN zobowiązał się zmniejszyć całkowitą emisję gazów cieplarnianych w całym swoim łańcuchu wartości o 25 proc.

W ramach Panattoni Park Wrocław South Hub firma otrzyma szereg rozwiązań z zakresu oszczędności energii i wody, a także emisji CO2. Ponadto pracownicy skorzystają m.in. z zielonych stref relaksu czy nowoczesnych pomieszczeń biurowych zbadanych pod kątem akustyki, jakości powietrza i dostępu światła dziennego. Panattoni przygotuje również punkty ładowania samochodów elektrycznych czy miejsca dla carsharingu.

W biały dzień ukradli schody. Mieszkańcy myśleli, że to pracownicy z urzędu.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE