Samorządy zrzucą się na sprzęt dla szpitala. Chcą pomóc w walce z pandemią

2020-03-31 7:02
Niedługo w szpitalu w Trzebnicy pojawi się nowy sprzęt medyczny
Autor: Sebastian Stelmach Niedługo w szpitalu w Trzebnicy pojawi się nowy sprzęt medyczny

Samorządy z terenu powiatu trzebnickiego wspólnie przystąpią do zakupu nowego sprzętu dla szpitala im. św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Szpital wzbogaci się o sprzęt potrzebny szczególnie w czasach epidemii koronawirusa.

- Walka z pandemią koronawirusa to nasza wspólna walka, dlatego chcemy w tej walce pomóc naszemu szpitalowi - przekonuje Małgorzata Matusiak, starostwa powiatu trzebnickiego. - Zdajemy sobie sprawę z potrzeb służby zdrowia, dlatego w odpowiedzi na apele wielu szpitali, w tym szpitala św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, postanowiliśmy zakupić nowy sprzęt dla naszej placówki. Już niedługo nasz szpital wzbogaci się o nowe respiratory, kardiomonitory czy pompy infuzyjne.

Samorządy na zakup urządzeń przeznaczą ok. 350 tys. zł. Największy wkład będą miały: powiat trzebnicki, gmina Oborniki Śląskie, gmina Trzebnica i gmina Żmigród składające się po ok. 60 tys. zł. Mniejsze samorządy, takie jak gmina Prusice, gmina Wisznia Mała oraz gmina Zawonia przekażą na ten cel po ok. 35 tys. zł.

W tej chwili toczą się postępowania przetargowe na zakup nowego sprzętu. W ciągu kilku dni poznamy ich wyniki.

Śnieg we Wrocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE