Ruszyła akcja Masz jaja? Idź się zbadaj. Sportowcy z Wrocławia zachęcają mężczyzn do badań profilaktycznych

i

Autor: Spółka "Nowy Szpital Wojewódzki"

Zdrowie

Ruszyła akcja "Masz jaja? Idź się zbadaj". Sportowcy z Wrocławia zachęcają mężczyzn do badań profilaktycznych

2023-11-20 11:10

Listopad jest miesiącem świadomości na temat raka prostaty oraz jąder. Mężczyźni, w ramach kolejnej edycji Movember 2023, zapuszczają wąsy, aby zwiększać świadomość społeczną na temat tych nowotworów. Dodatkowo, spółka "Nowy Szpital Wojewódzki" ruszyła z kolejną akcją "Masz jaja? Idź się zbadaj". Sportowcy z Wrocławia zachęcają mężczyzn do badań profilaktycznych.

Zachorowalność na raka jąder czy prostaty w Polsce systematycznie wzrasta. Z ostatnich danych wynika, że co trzeci mężczyzna w wieku 50-80 lat zmaga się z tego typu nowotworem. W związku z tym we Wrocławiu spółka "Nowy Szpital Wojewódzki" ruszyła z akcją promocyjną "Masz jaja? Idź się zbadaj".

- Chcemy, aby kampania była nie tylko akcją edukacyjną, ale również pretekstem do rozmów na temat zdrowego stylu życia bez względu na wiek czy status materialny. Pamiętajmy, że każdy z nas ma tylko jedno zdrowie i jedno życie – mówi Łukasz Dudkowski, prezes zarządu spółki “Nowy Szpital Wojewódzki”.

Ruszyła we Wrocławiu akcja "Masz jaja? Idź się zbadaj"

W ramach całej kampanii powstał spot, w którym możemy zobaczyć mężczyzn reprezentujących różne środowiska i zawody. Wszyscy zachęcają innych do badań, a w nagraniu wykorzystano motyw jajka. Wystąpili w nim m.in:

  • Maciej Janowski;
  • Maciej Zieliński;
  • Jacek Magiera; 
  • Adrian Mihułka. 

Jak wspomina Łukasz Dudkowski, ta kampania jest ważnym krokiem w stronę budowania świadomości zdrowotnej wśród mężczyzn. Organizatorzy są przekonani, że dzięki wspólnemu wysiłkowi lokalnej społeczności i zaangażowaniu m.in. przedstawicieli świata sportu uda się dotrzeć do mieszkańców Dolnego Śląska z ważnym przesłaniem troski o swoje zdrowie. 

- Panowie, razem możemy obalać stereotypy. Badanie się w kierunku raka prostaty i jąder to nasza gra o zdrowie. Dlatego, masz jaja, chłopie? To idź się zbadaj – zachęca Maciej Zieliński, legenda koszykarskiego Śląska Wrocław.

Bezpłatne badania w kierunku nowotworów jąder i prostaty we Wrocławiu. Jak się zapisać? 

W ramach kampanii Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka przy ul. Fieldorfa 2 we Wrocławiu zachęca do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach diagnostycznych w kierunku nowotworów prostaty i jądra. 

W najbliższą sobotę 25 listopada w godzinach 8:00-12:00 w Poradni Urologicznej na parterze szpitala będą trwać badania USG i PSA. Obowiązują zapisy pod nr. tel. 71 306 42 73 w godz. 7:30-14:00 od poniedziałku 20.11 do piątku 24.11. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. 

Cała akcja potrwa do 30 listopada. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku

Zobaczcie spot kampanii "Masz jaja? Idź się zbadaj" 

Korek na podkarpackim przejściu granicznym z Ukrainą ma ponad 60 km
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE