tramwaj na ul. Borowską

i

Autor: Google Maps

Inwestycje

Ruszy tramwaj do szpitala na ul. Borowskiej. Powstaną trzy nowe przystanki

2023-09-27 10:34

Wrocławskie inwestycje ogłosiły przetarg o przedłużenie trasy tramwajów nr 18 i 21. Do tej pory kończyła się ona przy ul. Świeradowskiej, jednak trwają prace nad wydłużeniem jej do ul. Borowskiej. Kiedy mieszkańcy Wrocławia będą mogli dojechać tramwajem do szpitala na ul. Borowskiej?

Na Facebooku "Inwestycje we Wrocławiu" pojawił się wpis zapowiadający kolejne prace tramwajowe w stolicy Dolnego Śląska. Tym razem chodzi o przetarg w sprawie przedłużenia trasy z ul. Świeradowskiej, gdzie dzisiaj jest pętla linii tramwajowych 18 i 21. 

Tramwajem do szpitala na ul. Borowskiej we Wrocławiu? Powstaną trzy nowe przystanki

W ramach Wrocławskiego Programu Tramwajowego zapadła decyzja o ogłoszeniu przetargu na przygotowanie koncepcji przedłużenia trasy z ul. Świeradowskiej. Do tej pory jest tam pętla linii 18 i 21, jednak projekt wydłużenia torowiska został zapisany jako priorytetowy. 

Według ustaleń Wrocławskich Inwestycji projektant ma mieć rok na przygotowanie pomysłu oraz uzyskanie decyzji środowiskowej. Torowisko miało by być zielone tam, gdzie jest to możliwe. 

Oprócz wydłużenia linii tramwajowych, przy pętli na ul. Borowskiej ma powstać Park&Ride, a całe zadanie ma sprawić, że za kilka lat tramwaje będą jeździć ponad kilometr dalej ul. Działkową do ul. Borowskiej i wzdłuż Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego

"Pasażerowie zyskają trzy pary przystanków. Najważniejsze będą usytuowane przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym i Uniwersytecie Medycznym. Dzięki nim zarówno pacjenci, jak i studenci mieliby wygodny dojazd do tych placówek. W ramach tego zadania planujemy wybudować także 1,2 km nowej drogi rowerowej. Byłaby poprowadzona po wschodniej stronie ul. Borowskiej od ul. Kukuczki do al. Armii Krajowej" - czytamy na Facebooku "Inwestycji we Wrocławiu". 

Ogromna Farma Dyniowa w Radawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE