Rośnie liczba bezdomnych. Ruszają kontrole pracowników socjalnych i policji

2020-10-15 17:52 Sebastian Stelmach
W ostatnich miesiącach w gminie Milicz przybyło osób bezdomnych
Autor: MargGe / Pixabay W ostatnich miesiącach w gminie Milicz przybyło osób bezdomnych

Przybywa bezdomnych w gminie Milicz. Problem staje się coraz większy również ze względu na pogodę. Jest coraz zimniej, dlatego pracownicy socjalni wspólnie z policją będą kontrolować miejsca noclegowe bezdomnych i sprawdzać, czy niczego im nie brakuje.

Minionej jesieni w gminie Milicz było pięcioro bezdomnych, teraz ta liczba jest większa.

- Obecnie mamy 9 osób bezdomnych, są to sami mężczyźni, którzy przebywają na działkach. Schronienie, ubranie, jedzenie - to rzeczy, które takie osoby muszą mieć zapewnione - mówi Marta Markowska dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Miliczu.

Pracownicy socjalni wspólnie z policjantami z Milicza będą sprawdzać, czy osoby bezdomne radzą sobie podczas chłodniejszych miesięcy.

-Sprawdzeniu podlegają miejsca, w których mogą się znajdować osoby bezdomne, m.in. ogródki działkowe. Sprawdzana jest ich sytuacja socjalno-bytowa, czy mają czym palić, czy mają co jeść, są im także proponowane noclegi w schroniskach - dodaje asp. szt. Rafał Radny z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu.

Takie kontrole odbywają się na terenie każdej z gmin powiatu milickiego. Bezdomni mogą liczyć na liczne zasiłki przyznawane przez Ośrodki Pomocy Społecznej. Są to środki na opał, żywność lub odzież.

Posłuchaj: Bezdomność i ubóstwo w gminie Milicz
Mężczyzna ZNĘCAŁ SIĘ nad bezdomnym w centrum miasta! "Na kolana!"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.