Roboty na Popowicach na ukończeniu! Wreszcie pojedzie tamtędy tamwaj

i

Autor: materiały prasowe Roboty na Popowicach na ukończeniu! Wreszcie pojedzie tamtędy tamwaj

Roboty na Popowicach na ukończeniu! Wreszcie pojedzie tamtędy tamwaj

2023-02-15 10:07

W maju do użytku oddane zostanie nowe torowisko tramwajowe przez Popowice. To 4 km nowej trasy. Trasą pojadą nowe linie tramwajowe: 18 i 19. To jest pierwszy etap zmian tramwajowych, które czekają nas w tym roku. Drugi etap związany jest z tramwajem na Nowym Dwór.

Na czterech kilometrach nowego torowiska zostało usytuowanych 9 par przystanków. Nowe linie tramwajowe będą zatrzymywać się na przystankach: Wejherowska (Hala Orbita), Port Popowice, Białowieska, Park Popowicki, Wrocław Popowice (17. południk), Długa, Wrocław Szczepin, Michalczyka i Kępa Mieszczańska. To na razie robocze nazwy przystanków - magistrat będzie o nich rozmawiał jeszcze z Radami Osiedla. Na tej nowej trasie dwa przystanki zostały usytuowane tak, by ułatwić skomunikowanie z koleją w ramach przystanków - Wrocław Popowice i Wrocław Szczepin.

Faktycznie z czterech kilometrów nowej trasy trzy to zielone torowisko. Całe torowisko jest odizolowane od ruchu samochodowego, dzięki czemu tramwaje nie będą stały w korkach. Nowe linie to także łatwiejszy dojazd na zachód miasta z centrum i śródmieścia - więc poprawia się sytuacja kolejnych tysięcy wrocławian chcących dostać się np do Hali Orbita czy basen na Wejherowskiej albo w przeciwnym kierunku do ZOO lub Hali Stulecia.

Czytaj także: Przełomowa metoda deratyzacji! Czy dzięki niej pozbędziemy się wszystkich szczurów w mieście?

Ferie zimowe 2023 na Dolnym Śląsku. Co można robić?

Przez Popowice nowym torowiskiem pojadą dwie linie tramwajowe

Pierwsza to linia tramwajowa 19 łącząca Kozanów z placem Grunwaldzkim i dalej z Halą Stulecia. Linia ta pojedzie tą samą trasą co obecny autobus C, a nawet jeszcze dalej.

Druga to linia tramwajowa 18, która w części przebiegu pokrywa się z istniejącą na razie linią 32. Zamiast jechać ulicą Legnicką, pojedzie ulicą Popowicką i dalej przez nowo otwarte mosty Pomorskie do centrum miasta, przez Dworzec Główny i dalej na Gaj.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Nawet ledwie połowa punktów nie będzie powodem do wstydu

Pytanie 1 z 15
Kiedy zaczęła działać w Polsce telegazeta?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE