Reprezentacja Polski zmierzy się z... Śląskiem Wrocław! Święto Amp futbolu na Kłokoczycach

i

Autor: Śląsk Wrocław

Sport

Reprezentacja Polski zmierzy się z... Śląskiem Wrocław! Święto ampfutbolu na Kłokoczycach

2023-06-02 10:52

Już w niedzielę, 4 czerwca, o godz. 12:00 na stadionie Centrum Piłkarskiego Ślęzy na Kłokoczycach odbędzie się sparing ampfutbolu między Śląskiem Wrocław a reprezentacją Polski. Kibice nie będą musieli płacić za bilety - wstęp jest wolny!

Śląsk Wrocław przygotował niespodziankę dla kibiców ampfutbolu we Wrocławiu! W niedzielę, 4 czerwca, o godz. 12:00 na stadionie Centrum Piłkarskiego Ślęzy na Kłokoczycach rozegrany zostanie sparing między reprezentacją Polski a Śląskiem Wrocław. Wstęp jest wolny, więc jeśli w temacie ampfutbolu jesteście zieloni, to jest to idealna okazja, by zapoznać się z tym niesamowitym sportem.

Śląsk Wrocław zagra z reprezentacją Polski! Sparing ma pomóc w przygotowaniach

Możliwość obejrzenia swojej ulubionej drużyny na tle reprezentacji Polski to nie lada gradka, jednak nie jest to w żadnym stopniu mecz pokazowy. Dla Biało-Czerwonych mecz ten ma pomóc przygotować się do czekających meczów w Lidze Narodów, a dla Śląska jest to sprawdzian umiejętności przed kolejnym ligowym turniejem PZU Ampfutbol Ekstraklasy, który zostanie rozegrany we Wrocławiu w dniach 1-2 lipca.

Zwycięzca FIFA Puskas Award zagra we Wrocławiu. Marcin Oleksy przywiezie statuetkę

Dodatkową atrakcją dla kibiców ma być statuetka FIFA Puskas Award, którą za najpiękniejszego gola minionego roku na świecie zdobył Marcin Oleksy. Zawodnik reprezentacji Polski przywiezie ją ze sobą do Wrocławia, a jego umiejętności ujrzeć będzie można również na boisku. Warto dodać, że wygrywając statuetkę, Oleksy pokonał m.in. wielką gwiazdę światowej piłki nożnej, Kyliana Mbappe! 

- Fantastyczną atrakcją będzie fakt, że na boisku we Wrocławiu pojawi się Marcin Oleksy - autor najpiękniejszej bramki w 2022 roku. Będzie okazja się z nim spotkać, zobaczyć nagrodę, która zostanie wystawiona na boisku. Gorąco i serdecznie zapraszamy w niedzielę na stadion Centrum Piłkarskiego Ślęzy na Kłokoczycach . Bądźcie z nami i kibicujcie najlepszym ampfutbolowcom na świecie - apeluje Sebastian Bednarz, prezes WKS Śląsk Wrocław AMP Futbol.

Czym jest ampfutbol?

Ampfutbol to po prostu piłka nożna dla zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej - w przypadku graczy z pola, lub kończyny górnej u bramkarzy. Polska reprezentacja należy do grona najsilniejszych zespołów ampfutbolowych na świecie. Choć początki ampfutbolu w Polsce datuje się na październik 2011 roku, to nasi zawodnicy mają już na koncie dwa brązowe medale Mistrzostw Europy oraz czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE