Radni Wrocławia potępili działania Rosji. Na rynku wywieszono ukraińską flagę [FILM]

2022-02-24 12:53

Potępiamy działania Rosji i z całą mocą apelujemy do społeczności międzynarodowej o skuteczną presję na Rosję dla zatrzymania prowadzonej przez nią wojny – głosi przyjęty w czwartek apel Rady Miejskiej Wrocławia. Radni wyrazili solidarność z obywatelami Ukrainy.

Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej Wrocławia, przed przyjęciem apelu o pokój, wrocławscy radni minutą ciszy uczcili ofiary wojny w Ukrainie. Następnie przyjęto apel.

W dokumencie podkreślono, że atak Rosji na Ukrainę to wydarzenie bezprecedensowe w historii Europy od czasów II wojny światowej.

„Jako mieszkańcy Wrocławia, miasta tak tragicznie doświadczonego przez II wojnę światową, a zarazem domu wielu obywateli Ukrainy, potępiamy działania Rosji i z całą mocą apelujemy do spółczesności międzynarodowej o skuteczną presję na Rosję dla zatrzymania prowadzonej przez nią wojny” – napisano w apelu.

Podkreślono, że „wojna niczego nie rozwiązuje, a wszystko niszczy”. „Wyrażamy solidarność ze wszystkim obywatelami Ukrainy, którzy żyją dziś w obawie o bezpieczeństwo swojego kraju, swoich rodzin i swoje własne. Wyrazy solidarności kierujemy szczególnie do partnerskiego miasta Lwowa, z którym wiążą nas wieloletnie więzi przyjaźni i dobrej współpracy" - głosi apel wrocławskich radnych.

W ramach solidarności, na wrocławskim rynku oficjalnie wywieszono ukraińską flagę.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE