Radni PiS przeciwni wotum zaufania dla Jacka Sutryka. Wyniki absolutorium dla prezydenta Wrocławia

2020-05-28 8:00
Radni PIS przeciwni wotum zaufania dla Jacka Sutryka! Wyniki absolutorium dla Prezydenta Wrocławia
Autor: Mat. prasowe Radni PIS przeciwni wotum zaufania dla Jacka Sutryka! Wyniki absolutorium dla Prezydenta Wrocławia

Wrocławscy radni poparli pierwszy pełny rok kadencji Jacka Sutryka. Wczoraj (27 maja) zorganizowano zdalną sesję Rady Miasta. Prezydent podsumował 2019 rok we Wrocławiu. Później przeprowadzono debatę, ale nie zabrakło głosów sprzeciwu. W szczególności radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem radnych PiS w raporcie brakowało paru szczegółów.

- Przypomnę, że liczba wykolejeń tramwajów w zeszłym roku przekroczyła setkę. Wrocław to miasto, w którym urzędnicy bezkosztowo w czasie swojej pracy obsługują instagramowe konto kota Prezydenta. Wrocław to miasto tak przyjazne dla zwierząt, że stało się największym w Polsce skupiskiem i siedliskiem szczurów, a od ubiegłego roku umożliwiono im bezpieczne poruszanie się po mieście nawet w dzień, dzięki niestrzyżeniu traw. To miasto, w którym władze powtarzają, że nie prowadzą wojny z kierowcami, ale doprowadziły do paraliżu komunikacyjnego najważniejszych arterii drogowych - mówił Robert Grzechnik z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Innego zdania byli radni z Sojuszu dla Wrocławia.

- Mówił pan o wykolejeniach tramwajów. Torowiska są remontowane. One nie były remontowane przez lata. Nie da się wszystkiego naraz zrobić. Walka z kierowcami. Ja nie odczuwam, by była taka prowadzona. We Wrocławiu i rowerzyści, i kierowcy samochodów, i pasażerowie MPK, myślę, że są sprawiedliwie traktowani, bo dla każdego musi być tutaj miejsce. Nagrody dla urzędników. No ja uważam, że jak jest dobrze wykonywana praca, to należą się za nią nagrody - odpowiada Dominik Kłosowski z Klubu Radnych „Sojusz dla Wrocławia”.

Głosowanie w sprawie wotum zaufania dla prezydenta zakończyło się wynikiem 24 za, 9 przeciw, a 3 radnych wstrzymało się od głosu. Łącznie głosowało 36 radnych. Przeciwni bądź wstrzymali się od głosu byli tylko radni z ramienia PIS.

COŚ DOBREGO #21
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE